ME Kadetów: Zofia Stachowiak po raz drugi złotą medalistką 

 
Wielki wyczyn Zofii Stachowiak (70kg), która po raz drugi z rzędu została Mistrzynią Europy Kadetek. Po zwycięstwie jesienią 2018 roku w rosyjskiej Anapie, dziś wygrała również na ringu w rumuńskim Galati. Srebro zdobyła Barbara Marcinkowska (75kg). 
 
W sobotnim finale Zofia Stachowiak (KSW Gostyń) wygrała na punkty z Norweżką Sunnivą Hofstad, brązową medalistką ubiegłorocznych ME Młodzików w wadze 63kg. 
 
- To była ciężka walka, moja norweska przeciwniczka wyprowadzała mocne ciosy, ale tylko pojedyncze. Ja z kolei biłam kombinacjami, dzięki czemu wygrałam pojedynek o złoty krążek – mówiła po decydującej walce Zofia Stachowiak. 
 
Srebrny medal na ringu w Galati wywalczyła Barbara Marcinkowska (Pomorzanin Toruń). W finale przegrała na punkty z Rosjanką Valerią Vorontsovą, która do tytułu Mistrzyni Europy Młodzików (waga70kg) dołożył Mistrzostwo Europy Kadetów (waga 75kg). 
 
Po brązowe krążki sięgnęły w Rumunii dwie nasze reprezentantki - Julia Szeremeta (50kg, MKS II LO Chełm Lubelski) i Nikola Prymaczenko (54kg, Legionowska Akademia Boksu). 
 
W ubiegłym roku w rosyjskiej Anapie złoto zdobyły Zofia Stachowiak (70kg) i Daria Parada (75kg), srebro Martyna Jancelewicz (80kg) i Oliwia Toborek (+80kg), a brąz Karolina Ampulska (52kg). 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.