ME Kadetów: Zofia Stachowiak przeszła do historii boksu 

Dwa złote medale Mistrzostw Europy z rzędu to wyjątkowego wydarzenie w naszym pięściarstwie. Kadetka Zofia Stachowiak (kat. 70kg) po ubiegłorocznym sukcesie w Rosji, powtórzyła swój wyczyn w Rumunii. W całej karierze nie przegrała żadnej walki. 
 
- Z jednej strony na ringu w Galati walczyło mi się trudniej niż jesienią ubiegłego roku w Anapie, ponieważ zawodniczki i trenerzy z innych reprezentacji już mnie znali oraz dochodzi w jakimś stopniu presja. Ale z drugiej strony było mi łatwiej, bo już wiedziałam jak wyglądają takie zawody i poza tym mogłam mieć większe doświadczenie od niektórych rywalek - mówiła Zofia Stachowiak. 
 
W finale w Rosji pokonała Irlandkę Lisę O’Rourke 3:2, a w finale w Rumunii wygrała z Norweżką Sunnivą Hofstad 4:1. 
 
- W tegorocznym turnieju zdecydowanie najmniej wymagającą walką był półfinał z Rumunką Melanią Beatrice Moldovan, z którą wygrałam w pierwszej rundzie. Dwa pozostałe pojedynki były trudniejsze, oba na takim samym poziomie - dodała pięściarka, która dotychczas na zawodach krajowych i zagranicznych stoczyła 18 pojedynków. Ani jednego nie przegrała. 
  
Zofia Stachowiak w tym roku szkolnym uczęszczała do 3 klasy Gimnazjum nr 1 w Gostyniu, klasa o profilu matematycznym. We wrześniu mieszkanka Gostynia rozpocznie naukę w pobliskiej miejscowości Grabonóg (w gminie Piaski) w Zespół Szkół Rolniczych, w technikum weterynarii. 
 
- Wcześniej, bo już w sierpniu czeka mnie udział w turnieju międzynarodowym kadetek w Serbii, a we wrześniu Mistrzostwa Śląska i Puchar Polski. Później przechodzę do kategorii juniorek i rozpoczynam nowy etap w boksie - przyznała. 
 
W Galati srebro ME zdobyła Barbara Marcinkowska (75kg, Pomorzanin Toruń), a po brązowe krążki sięgnęły Julia Szeremeta (50kg, MKS II LO Chełm Lubelski) i Nikola Prymaczenko (54kg, Legionowska Akademia Boksu). 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.