Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży: Olimpia Konczalska w finale

W czwartek 23 maja wyłonione zostały finalistki XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Mistrzostw Polski Kadetów. Do walki o złote medale turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim zakwalifikowała się m.in. wicemistrzyni z Konina z 2019 roku Olimpia Konczalska (MKSW Pomorzanin Toruń). 
 
W dzisiejszym półfinale wagi 46kg Olimpia Konczalska wygrała z Izabelą Iwaniuk (LKS Niedźwiedz Kętrzyn) 5:0. W sobotnim finale rywalką jej będzie Myroslawa Vakulenko (UKS Nowi Polnica), która pokonała Aleksandrę Kożak (MUKS Husaria Gołdap) 4:1. 
 
W czwartek odbyło się 26 pojedynków półfinałowych – z eliminacji do zawodów w Toruniu awansowało 52 pięściarek w 13 kategoriach, z roczników 2003 i 2004. Aż 20 walk zakończyło się werdyktami punktowymi, a tylko 6 przed czasem. 
 
Między innymi koleżanka klubowa Olimpii Konczalskiej z Pomorzanina Julia Laks (80kg) wygrała w wyniku poddania w 1 rundzie z Wiktorią Ceglewską (BSB Astoria Bydgoszcz). O złoty zmierzy się z ubiegłoroczna brązową medalistką Mają Świercz (KKB Rushh Kielce), która również w 1 rundzie zakończyła potyczkę z Zyodą Karimovą (BKS Skorpion Szczecin). 
 
Szybko zwyciężały w półfinałach także: 52kg Natalia Kaniewska (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski), 54kg Natalia Wojciechowska (SKB Spartakus Szczecin), 60kg Oliwia Stolarczyk (Sporty Walki Piła) i 70kg Nicola Wolańska (BKS Skorpion Szczecin), 
 
Równolegle w rumuńskim Galati odbywają się Mistrzostwa Europy Kadetów, w których startuje 8 polskich zawodniczek. W tym gronie są Mistrzynie Polski z 2018 roku - 48kg Alexas Kubicka (GUKS Carbo Gliwice), 54kg Nikola Prymaczenko (Legionowska Akademia Boksu), 57kg Klaudia Topolewska (Pomorzanin Toruń), 70kg Zofia Stachowiak (KSW Gostyń), która jest jednocześnie Mistrzynią Europy w tej grupie wiekowej. 
 
W Ostrowcu i Galati walczą polscy kadeci. W OOM „Świętokrzyskie 2019” wczoraj odbyły się ćwierćfinały, a w piątek rozgrywane będą walki finałowe. Finały dziewcząt w sobotę, a chłopców w niedzielę. 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.