Mateusz Polski – cieszę się na myśl o rywalizacji z Damianem Durkaczem

Mateusz Polski – cieszę się na myśl o rywalizacji z Damianem Durkaczem 
 
Brązowy medalista Igrzysk Europy (2015 r.) i Mistrzostw Europy (2017 r.) Mateusz Polski wraca do Kadry Biało-Czerwonych, a w 2019 roku powalczy w nowej kategorii wagowej 63kg. Jego głównym rywalem w kraju będzie Damian Durkacz, który pod nieobecność kontuzjowanego Mateusza Polskiego zdobył złote medale Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w wadze 64kg. 
 
- Kategoria 63 kg będzie mocna i bardzo dobrze. Cieszę się, że pojawił się ambitny i młody zawodnik. Takich Damianów Durkaczów powinno być co najmniej 5 w różnych wagach, a wtedy poziom naszego boksu rósłby o wiele szybciej – mówi 25-letni pięściarz Róży Karlino o 19-letnim bokserzy Spartana Knurów. 
 
Po złamaniu ręki i wielomiesięcznej przerwie, Mateusz Polski przed kilkoma tygodniami wziął udział w zgrupowaniu Kadry Narodowej Biało-Czerwonych przed Mistrzostwami Unii Europejskiej w Hiszpanii. Teraz trenować będzie na obozie reprezentacji w Zakopanem. 
 
- Rok 2019 zapowiada się bardzo ciekawie, bowiem mamy zaplanowane Igrzyska Europy w Rosji, Mistrzostwa Świata w Rosji i Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe w Chinach, w których mam szansę zadebiutować – powiedział Mateusz Polski o „7th CISM World Games”, które w dniach 15-30 października odbędą się w chińskim Wuhan. Startować będą bokserzy i po raz pierwszy pięściarki. 
 
Mateusz Polski ma już za sobą wymagane szkolenie wojskowe i niebawem rozpocznie pracę jako żołnierz zawodowy. 
 
- Z reprezentacji możliwość startu w Wojskowych Igrzyskach będą mieli także np. Jakub Słomiński, Jarosław Iwanov, Adrian Kowal, Filip Wąchała, Bartosz Gołębiewski, Daniel Adamiec i Adam Kulik – powiedział Mateusz Polski i trzeba przyznać, że byłaby to bardzo silna reprezentacja. 
 
Po powrocie po kontuzji zawodnik Róży Karlino wygrał turniej w norweskim Trondheim w wadze 69kg, startował także w drużynie Mistrza Polski BKS Skorpiona Szczecin w rozgrywkach Ekstraligi. Ostatnio bacznie przyglądał się młodszym bokserom podczas Memoriału Pawła Polskiego, swego tragicznie zmarłego boksera. – W Karlinie walczyli młodzi zawodnicy z naszego okręgu. Fajnie, że trener Tomasz Różański organizuje turniej pamięci Pawła, który był Wicemistrzem Europy Kadetów i wszyscy pamiętają o moim bracie – dodał. 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.