Marek Chrobak – 3 główne imprezy Kadry Seniorek i Seniorów w 2019 roku 

- W kolejności kalendarzowej Mistrzostwa Europy do lat 22, Igrzyska Europy oraz Mistrzostwa Świata – to są najważniejsze przyszłoroczne turnieje naszych reprezentacji Seniorek i Seniorów w boksie. 
 
W poniedziałek 3 grudnia w siedzibie PZB w Warszawie, ul. Koszykowa 51A/13, odbyło się spotkanie Wydziału Wyszkolenia Polskiego Związku Bokserskiego z trenerami poszczególnych Kadr Narodowych. 
 
- Obie reprezentacje – Seniorek i Seniorów mają zaplanowane na przyszły rok 3 główny imprezy – w marcu Mistrzostwa Europy do lat 22 we Władykaukazie, w czerwcu Igrzyska Europy w białoruskim Mińsku oraz jesienią Mistrzostwa Świata Kobiet w Ułan-Ude na Syberii i Mistrzostwa Świata Mężczyzn w Soczi – mówi Marek Chrobak, członek Wydziału Wyszkolenia PZB. 
 
Od 2019 roku, zgodnie z decyzjami AIBA na kongresie w Moskwie, walki pięściarzy w boksie olimpijskim odbywać się będą w 8 kategoriach wagowych. To są ustalenia dotyczące przede wszystkim Igrzysk w Tokio, ale już wkrótce na stałe będą obowiązywać w zawodach mężczyzn. 
 
- Rozmawialiśmy z przedstawicielem EUBC, który potwierdził, że seniorzy od nowego roku walczą w nowych wagach. Dlatego takie same kategorie chcemy wprowadzić pod koniec stycznia podczas Mistrzostw Polski Seniorów – powiedział Marek Chrobak. 
 
Od kilku miesięcy trenerami reprezentacji Biało-Czerwonych są była mistrzyni świata Karolina Michalczuk oraz Ukrainiec Ivan Juszczenko. Pod ich wodzą Polacy przygotowują się do Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku. 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.