IX Mistrzostwa Unii Europejskiej: brązowe medale dla Słomińskiego, Obruśniaka i Wąchały 

Niestety żadnemu z polskich bokserów nie udało się awansować do finału IX Mistrzostw Unii Europejskiej w hiszpańskim Valladolid. Z brązowymi krążkami do kraju wrócą Mistrzowie Polski Jakub Słomiński (49kg) i Radomir Obruśniak (60kg) oraz brązowy medalista tegorocznych MP w Karlinie Filip Wąchała (69kg). 
 
Dla Jakuba Słomińskiego dzisiejsza walka z Gruzinem Shakhilem Allakhverdievem, wicemistrzem Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2018, była pierwszą w turnieju w Valladolid. Niestety Polak przegrał wyraźnie na punkty - 25:30, 24;30, 25:30, 26:30, 24:30 
 
W 2 serii pojedynków półfinałowych Radomir Obruśniak spotkał się z gwiazdą boksu olimpijskiego Francuzem Sofiane Oumiha, wicemistrzem Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro i aktualnym Mistrzem Świata. Po liczeniu polskiego boksera w 2 rundzie sędzia postanowił przerwać walkę, chociaż Radomir Obruśniak zgłaszał gotowość do dalszej rywalizacji. 
 
Jako ostatni z Biało-Czerwonych o awans do finału walczył Filip Wąchała. Jego przeciwnikiem był urodzony w Senegalu, a mieszkający na Majorce i reprezentujący gospodarzy Youba Ndiaye Sissokho. Czarnoskóry pięściarz był lepszy, a sędziowie punktowali na niekorzyść Filipa Wąchały 26:30, 27:30, 27:30, 26:30, 25:30. 
 
Pozostali nasi reprezentanci odpadali w ćwierćfinałach lub eliminacjach Mistrzostw Unii Europejskiej. 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.