X MŚ Kobiet: sensacyjne zwycięstwo Agaty Kaczmarskiej

To jedna z największych niespodzianek X Mistrzostw Świata Kobiet w New Delhi – w dzisiejszej walce 1/8 finału Agata Kaczmarska pokonała w 3 rundzie aktualną Mistrzynię Europy Marię Urakovą, która została zdyskwalifikowana. 
 
W niedzielę odbyły się dwa polsko-rosyjskie pojedynki. Na jednym ringu bardzo doświadczona Karolina Koszewska (69kg) walczyła z tegoroczną srebrną medalistką ME w Sofii Yaroslavą Yakushiną, a wkrótce po niej na drugim ringu pochodząca z Jedlanki Nowej koło Iłży Agata Kaczmarska spotkała się z faworyzowaną Marią Urakovą. 
 
2 miesiące temu Karolina Koszewska wygrała z Yaroslavą Yakushiną 3:2 w finale Międzynarodowych Mistrzostw Śląska w Gliwicach, ale niestety w New Delhi zwyciężyła Rosjanka, ćwierćfinalistka Igrzysk w Rio w wadze 75kg. Punktacja nie była korzystna dla Polki - 29:28 oraz 27:30, 28:29, 28:29, 28:29. 
 
Sensację sprawiła  Agata Kaczmarska, która wygrała z Marią Urakovą i awansowała do najlepszej “8” MŚ w Indiach. Do momentu dyskwalifikacji Rosjanki to Polka wyraźnie prowadziła na punkty - 20:16, 20:16, 19:17, 19:17, 20:16. 
 
Jutro w 1/8 finału zobaczymy dwie nasze bokserski Sandrę Drabik w kategorii 51kg i Elżbietę Wójcik 75kg. 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.