IX Mistrzostwa Unii Europejskiej: 3 medale dla Polski 

Po rozegraniu walk ćwierćfinałowych wiadomo już, że reprezentanci Polski zdobędą 3 medale IX Mistrzostw Unii Europejskiej w hiszpańskim Valladolid. Dziś swoje pojedynki przegrali Maciej Jóźwik (52kg) i Jarosław Iwanow (56kg). 
 
Jakub Słomiński (49kg) miał szczęście w losowaniu, Radomir Obruśniak (60kg) pokonał 1 rywala, a Filip Wąchała (69kg) wygrał z 2 przeciwnikami. Każdego z tych naszych bokserów zobaczymy w półfinale i wszyscy mają zapewnione krążki. 
 
Dziś walki ćwierćfinałowe stoczyli dwaj ostatni reprezentanci druzyny Biało-Czerwonych. Niestety Maciej Jóźwik i Jarosław Iwanow przegrali swe pierwsze pojedynki na hiszpańskim ringu i zabraknie ich na podium. 
 
Jako pierwszy boksował Maciej Jóźwik (Skorpion Szczecin) z Gruzinem Nodari Darbaidze, który w ubiegłym roku w niższej wadze pokonał Jakuba Słomińskiego podczas turnieju w węgierskim Debreczynie. Niestety Maciek Jóźwik też przegrał z zawodnikiem z Gruzji - 27:30, 27:30, 26:30, 27:30, 26:30. 
 
Nie udało się wygrać także Jarosławowi Iwanowi z ubiegłorocznym brązowym medalistą Mistrzostw Europy Anglikiem Kurtem Anthony Jamesem Walkerem. Punktacja 26:30, 27:30, 26:30, 26:30, 26:30. 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.