Jutro mecz Polaków z Litwą w Ostrowcu, a za miesiąc z Rosją w Kielcach 

Już jutro, o g. 18:00, nasza reprezentacja zmierzy się w Ostrowcu Świętokrzyskim z Litwą w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego. W listopadzie Biało-Czerwoni startować będą w Mistrzostwach Unii Europejskiej w Hiszpanii i stoczą w Kielcach mecz z Rosją (Memoriał Leszka Drogosza). 
 
Główny trener Litwinów Stasys Balčiauskas dokonał ostatnich korekt w składzie swojej drużyny. W wadze superciężkiej rywalem Adama Kulika będzie Arvydas Jokulys, który zastąpił Mantasa Valavičiusa. W kategorii ciężkiej Andrzej Kołton z miejscowego KSZO Ostrowiec skrzyżuje rękawice z Robertasem Jokulysem, z którym w 2016 roku podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata wygrał Kamil Offman 5:0. 
 
W jutrzejszym meczu, transmitowany przez TVP Sport, kibice zobaczą 9 walk seniorów i pojedynek pokazowy z udziałem młodych pięściarzy. Na ring wyjdą Albert Orzeł i Aidas Savcenko. 
 
Sędzią głównym będzie Sławomir Kozłowski, delegatem technicznym Marian Treliński, a walki sędziować będą Maria Bartkowiak, Artur Gołuch, Tomasz Majcher, Maciej Dziurgot oraz Mindaugas Urbonavičius i Algis Padaiga. 
 
W listopadzie nasi kadrowicze wystąpią w Mistrzostwach Unii Europejskiej w Valladolid, a 23.11 drużyna Biało-Czerwonych trenerów Ivana Juszczenki i Jerzego Baranieckiego spotka się z Rosją w ramach Memoriału Leszka Drogosza. 
 
Pary meczu Polska – Litwa w Ostrowcu Św.: 
 
52kg Jakub Surma - Marius Vyšniauskas 
60kg Radomir Obruśniak - Edgaras Skurdelis 
64kg Damian Durkacz - Mantas Dužinas 
69kg Filip Wąchała - Saimonas Banys 
75kg Bartosz Gołębiewski - Vytautas Balsys 
81kg Piotr Szczukowski - Eigirdas Kasmočius 
91kg Michał Soczyński - Tadas Tamašauskas 
91kg Andrzej Kołton - Robertas Jokulys 
+91kg Adam Kulik - Arvydas Jokulys 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.