Polacy lepsi od Litwinów 10:8 na ringu w Ostrowcu 

Po bardzo wyrównanym meczu Polacy wygrali w dzisiejszym meczu w Ostrowcu Świętokrzyskim z Litwą 10:8 w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego. O sukcesie Biało-Czerwonych przesądził w wadze superciężkiej Adam Kulik, który w 40 sekund pokonał Arvydasa Jokulysa. 
 
Nasza reprezentacja po raz 2 w tym roku okazała się lepsza od Litwinów. W marcu wygrała w Gołębiewie Średnim 14:6. W piątek w mocno zmienionym składzie Polacy zwyciężyli 10:8. Ponownie wystąpili tylko Filip Wąchała 69kg i Michał Soczyński 91kg. 
 
Filip Wąchała drugi raz w tym sezonie pokonał Saimonasa Banysa. W przedostatniej walce Mistrz Polski Michał Soczyński wygrał niejednogłośnie z Tadasem Tamašauskasem i Polacy objęli pierwsze prowadzenie w dzisiejszym spotkaniu – 8:6. Do remisu doprowadził Robertas Jokulys, a w ostatnim pojedynku jego brat Arvydas został zdemolowany przez Adama Kulika. Polak od pierwszego gongu ruszył na rywala i zasypał go gradem ciosem. Litwin szybko był liczony, a w w tym czasie poleciał ręcznik z jego narożnika. 
 
Wcześniej udany debiut zaliczył Piotr Szczukowski, który przed czasem pokonał Eigirdasa Kasmočiusa. Przeciwnik 3-krotnie był liczony, w tym 2 razy w 3 rundzie. Zaraz po ostatnim z nich sędzia przerwał walkę. Swoje walki wygrał także Mistrz Polski w wadze 64kg Damian Durkacz. 
 
Polska – Litwa 10:8 
 
52kg Jakub Surma (Skalnik Wiśniówka) - Marius Vyšniauskas 0:3 
60kg Radomir Obruśniak (Róża Karlino) - Edgaras Skurdelis 0:3 
64kg Damian Durkacz (Spartan Knurów) - Mantas Dužinas 3:0 
69kg Filip Wąchała (Sako Gdańsk) - Saimonas Banys 3:0 
75kg Bartosz Gołębiewski (Rushh Kielce) - Vytautas Balsys 1:2 
81kg Piotr Szczukowski (Sako Gdańsk) - Eigirdas Kasmočius RSC 3 
91kg Michał Soczyński (Paco Lublin) - Tadas Tamašauskas 2:1 
91kg Andrzej Kołton (KSZO Ostrowiec Św.) - Robertas Jokulys 0:3 
+91kg Adam Kulik (Paco Lublin) - Arvydas Jokulys RSC 1 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.