W piątek mecz Polska – Litwa w Ostrowcu Świętokrzyskim 

10 walk w 8 kategoriach wagowych odbędzie się w najbliższy piątek w meczu reprezentacji Polski i Litwy na ringu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Spotkanie w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego rozpocznie się o g. 18:00 i transmitowane będzie przez TVP Sport. 
 
W kadrze Biało-Czerwonych znalazł się pięściarz KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Andrzej Kołton 91kg. 
 
- Zdublowane są dwie kategorie -  półciężka i ciężka. W 81kg wystąpi dwóch zawodników SAKO Gdańsk Piotr Szczukowski i Vitalii Burlak, a w 91kg Michał Soczyński i Andrzej Kołton – mówi ukraiński trener naszej reprezentacji Ivan Juszczenko. 
 
W meczu z Litwą boksować będą także Maciej Jóźwik 52kg, Radomir Obruśniak 60kg, Damian Durkacz 64kg, Filip Wąchała 69kg, Bartosz Gołębiewski 75kg i Adam Kulik +91kg. 
 
W marcu 2017 roku Polacy walczyli na ringu w Ostrowcu z Białorusią i wygrali 14:10. 
 
Obecnie kadrowicze przebywają w Warszawie na badaniach w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej. W środę w Ostrowcu rozpoczną przygotowania do spotkania z Litwinami. 
 
- W dniu 28 października zaczynamy zgrupowanie w Zakopanem, a 8 listopada udajemy się do Valladolid w Hiszpanii na Mistrzostwa Unii Europejskiej – powiedział Ivan Juszczenko. 
 
Kadra Biało-Czerwonych na mecz z Litwą 
 
52kg Maciej Jóźwik (Skorpion Szczecin) 
60kg Radomir Obruśniak (Róża Karlino) 
64kg Damian Durkacz (Spartan Knurów) 
69kg Filip Wąchała (SAKO Gdańsk) 
75kg Bartosz Gołebiewski (RUSHH Kielce) 
81kg Piotr Szczukowski, Vitalii Burlak (obaj SAKO Gdańsk) 
91kg Michał Soczyński (PACO Lublin), Andrzej Kołton (KSZO Ostrowiec) 
+91kg Adam Kulik (PACO Lublin)

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.