Polacy lepsi od Serbów na ringu w Toruniu 

 
Na ringu w hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK w Toruniu reprezentacja Polski wygrała z bokserami z Serbii 14:4. To ósma wygrana Biało-Czerwonych w meczach w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego. 
 
Dzisiejszym spotkaniem w roli selekcjonera Polaków oficjalnie zadebiutował ukraiński trener Ivan Juszczenko, któremu pomagali Jerzy Baraniecki i Henryk Żołnowski. 
 
- Jestem bardzo zadowolony z wygranej z Serbią, ale nie będę nikogo wyróżniał. Dopiero poznajemy się z zawodnikami, ale jestem pewny, że współpraca będzie się dobrze układać. Zależy mi na sukcesach polskich pięściarzy. Wasz boks ma piękną historię – mówił na antenie TVP Sport Ivan Juszczenko. 
 
W składzie naszej reprezentacji było 4 aktualnych Mistrzów Polski – 56kg Jarosław Iwanow, 64kg Damian Durkacz, 75kg Bartosz Gołębiewski, 91kg Michał Soczyński. Wszyscy oni wygrali swoje walki, a w ostatniej Michał Soczyński pokonał przed czasem Miljana Stevovicia. Zwycięstwa z Serbami odnieśli także 69kg Łukasz Niemczyk i Filip Wąchała oraz 91kg Dawid Kopacz. Porażek doznali 69kg Karol Łapawa i 81kg Maciej Haba. 
 
- Bardzo mi się podobał boks w wykonaniu Jarosława Iwanowa, fajnie zaboksował też Bartosz Gołębiewski. Widać, że ta kadra rośnie, ale trenera czeka bardzo ciężka praca aby odbudować prestiż polskiego boksu i żebyśmy wrócili chociaż na europejskie salony – powiedział w TVP Sport Paweł Skrzecz, wicemistrz Igrzysk w Moskwie, srebrny medalista Mistrzostw Świata i Europy. 
 
Polska – Serbia 14:4 
 
56kg Jarosław Iwanow - Nikola Bojkovac 3-0 
64kg Damian Durkacz – Jovan Stevanović 3-0 
69kg Łukasz Niemczyk - Lazar Stanojević 3-0 
69kg Filip Wąchała - Vladimir Gubaš 3-0 
69kg Karol Łapawa - Nikola Živanović 0-3 
75kg Bartosz Gołębiewski - Stefan Čolović 3-0 
81kg Maciej Haba - Saša Milovac 0-3 
91kg Dawid Kopacz - Darko Milić 3-0 
91kg Michał Soczyński - Miljan Stevović RSC 2 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.