Serbowie ogłosili skład na mecz z Polską

 

Główny trener reprezentacji Serbii Mane Marčeta ogłosił skład na mecz z Polską, który odbędzie się 28 września o g. 17:30 w Toruniu.

 

W serbskiej drużynie nie ma wielkich gwiazd. Lazar Stanojević (69kg) i Saša Milovac (81kg) to uczestnicy Mistrzostw Europy w 2015 roku. W tym sezonie obaj zostali wicemistrzami Serbii, chociaż Lazar Stanojević startował w kategorii 64kg. Aktualnym mistrzem kraju jest Miljan Stevović 91 kg.

 

W składzie na mecz z Biało-Czerwonymi jest też kilku brązowych medalistów tegorocznego turnieju w Jagodinie.

 

Głównym szkoleniowcem Serbów jest 37-letni Mane Marčeta, srebrny medalista Mistrzostw Europy Kadetów z 1997 roku w macedońskiej Bitoli w wadze średniej. Brąz w kategorii +81kg zdobył wtedy jego rówieśnik Krzysztof Diablo Włodarczyk.

 

Później Mane Marčeta startował na Mistrzostwach Świata i Europy Seniorów w wadze superciężkiej, ale bez sukcesów. Jako zawodowiec miał bilans 10-0 w kategorii ciężkiej, ostatnia walka w 2017 roku.

 

Skład reprezentacji Serbii

 

56kg Nikola Bojkovac

64kg Marko Terzić

69kg Jovan Stevanović

69kg Vladimir Gubaš

69kg Nikola Živanović

69kg Lazar Stanojević

75kg Stefan Čolović

81kg Saša Milovac

91kg Miljan Stevović

+91kg Darko Milić

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.