We wtorek wylot Natalii Gajewskiej na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie

 2 października Natalia Gajewska (75kg) i jej trener Jacek Dymowski udają się do Buenos Aires na III Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie (6-18 października). W poniedziałek o g. 17:00 nasi reprezentanci uczestniczyć będą w specjalnej uroczystości w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie.

 

- Natalia Gajewska jest bardzo dobrze przygotowana do prestiżowych zawodów w Argentynie. Udało się nam świetnie przepracować ostatnie dni w Polsce, a chcemy także mądrze wykorzystać czas, który będzie mieli na miejscu. Do Buenos Aires przyjedziemy 3 października, a pierwszą walkę będzie miała 14 października - mówi pracujący w reprezentacji trener Jacek Dymowski z Żoliborskiej Szkoły Boksu w Warszawie. Na co dzień Natalia Gajewska ćwiczy z trenerem Pawłem Babickim z Championa Wołomin.

 

Dziś o 17:00 w siedzibie PKOl wszyscy reprezentanci Polski (37 zawodniczek i 33 zawodników) odbiorą oficjalne nominacje i złoża uroczyste ślubowanie.

 

- Mam nadzieję, że wspaniała atmosfera Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich sprawi, że Natalia z czystą głową, bez żadnej presji wynikowej, wejdzie do ringu i po prostu pokaże dobry boks. W myśl zasady - nic nie musisz, a możesz. W każdej wadze jest po 6 zawodniczek i zawodników, co oznacza, że przy dobrym losowaniu można być od razu w półfinale. Tak czy inaczej trzeba wygrać co najmniej jedną walkę, by stanąć na podium, ponieważ są pojedynki o brązowe medale - powiedział Jacek Dymowski, który będzie narożniku polskiej pięściarki w Buenos Aires.

 

- Wszystkie zawodniczki są nam dobrze znane ze startów w Mistrzostwach Świata i Europy. Spodziewamy się, że każda będzie maksymalnie przygotowana i gotowa do walki o złoty medal - dodał trener.

 

18-letnia Natalia Gajewska boks trenuje od 6 lat i uczęszcza do 3. klasy Liceum Mundurowego Płockiego Uniwersytetu Ludowego im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie.

 

- W dorobku mam trzy srebrne medale Mistrzostw Polski, brązowy medal mistrzostw Europy 2016 oraz ćwierćfinał Mistrzostw Europy i Świata 2018. Sukcesem jest również zdobycie kwalifikacji na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie - mówi Natalia Gajewska.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.