Suzuki Boxing Night VI: Polacy rozgromili Mołdawian 16:0

W szóstej edycji gali boksu olimpijskiego Suzuki Boxing Night reprezentacja Polski rozgromiła na ringu w Lublinie Mołdawię 16:0. Wśród Biało-Czerwonych wygraną zanotował m.in. Damian Durkacz (63 kg), którego tylko jedno zwycięstwo będzie dzieliło w kwalifikacjach olimpijskich w Paryżu od wyjazdu na Igrzyska w Tokio.

- Jestem zadowolony z walk naszych pięściarzy, wykonywali nakreślone założenia taktyczne. Każdy z nich ma swój indywidualny styl boksowania. A co do Damiana Durkacza, w niektórych fragmentach pojedynku walczył dobrze, lecz są jeszcze elementy do poprawy. Ale jeszcze ma czas – mówił Walery Korniłow, trener reprezentacji Polski na antenie TVP Sport.
 
Znakomicie piątkowe spotkanie rozpoczął walczący w wadze do 57 kg Jarosław Iwanow, który wygrał przed czasem z Dmitriem Verhovetshim. Później jednogłośnie na punkty zwyciężali – przygotowujący się do czerwcowych eliminacji olimpijskich we Francji Damian Durkacz (63 kg), Daniel Adamiec (81 kg) i Mateusz Bereźnicki (91 kg).
 
Z kolei po werdyktach 2:1 wygrywali i kolejne punkty dla Biało-Czerwonych w lubelskim Centrum Spotkania Kultur dokładali Mateusz Polski (69 kg), Filip Wąchała (69 kg), Bartosz Gołębiewski (75 kg) i Oskar Safaryan (+91 kg).
 
Podczas dzisiejszej gali Suzuki Boxing Night VI, organizowanej przez Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland, odbyła się też trzecia walka w kategorii do 69 kg, w której Dominik Kida przegrał z Bartłomiejem Przybyłą 1:2.
 
A już wkrótce nasi pięściarz udadzą się na zgrupowanie do Gruzji.
 
Polska – Mołdawia 16:0
 
57 kg Jarosław Iwanow - Dmitri Verhovetshi RSC
63 kg Damian Durkacz - Egor Bejenaru 3:0
69 kg Mateusz Polski - Vasili Belous 2:1
69 kg Filip Wąchała - Davron Bozorov 2:1
75 kg Bartosz Gołębiewski - Vlad Gavriliuc 2:1
81 kg Daniel Adamiec Marin Bucataru 3:0
91 kg Mateusz Bereźnicki - Andrei Zaplitini 3:0
+91 kg Oskar Safaryan - Alexei Zavatin 2:1

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.