AIBA potwierdza: Mistrzostwa Świata na przełomie października i listopada w Belgradzie

To ważna informacja dla naszych pięściarzy - AIBA w porozumieniu z Lokalnym Komitetem Organizacyjnym potwierdziła, że Mistrzostwa Świata mężczyzn odbędą się na przełomie października i listopada w Belgradzie. To będzie bardzo ważny turniej dla reprezentacji Biało-Czerwonych.

W komunikacie AIBA poinformowała, że turniej w stolicy Serbii zostanie rozegrany w dniach 26 października - 6 listopada 2021 roku. To właśnie w Belgradzie Henryk Średnicki (51 kg) został Mistrzem Świata w boksie olimpijskim w 1978 roku.
 
Prezydent AIBA Umar Kremlev powiedział: - Powinniśmy być zjednoczeni jak nigdy dotąd w tych trudnych czasach i dawać naszym sportowcom możliwość występów na najwyższym poziomie. Mistrzostwa Świata w boksie mężczyzn pokażą naszą determinację, aby zapewnić pięściarzom zawody, w których mogli w pełni wykorzystać swój potencjał. Mamy pełne zaufanie, że turniej zostanie przeprowadzony bezpiecznie, biorąc pod uwagę nasze skuteczne wdrażanie środków przeciwdziałania COVID-19 przez cały ten rok.
 
W kwietniu pod egidą AIBA odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Kielcach z udziałem zawodników i zawodniczek z całego globu. W Hali Legionów Polacy zdobyli 8 medali, w tym 3 srebrne: Natalia Kuczewska (48 kg/Mazur Ełk), Barbara Marcinkowska (69 kg/Pomorzanin Toruń), Jakub Straszewski (91 kg/Champion Włocławek).
 
Teraz seniorzy wracają do szczęśliwego dla Polaków Belgradu. W MŚ 1978, oprócz Henryka Średnickiego na podium stanęli Roman Gotfryd w kategorii piórkowej (57kg) i Mistrz Olimpijski z Montrealu Jerzy Rybicki w wadze lekkośredniej (71kg). Obydwaj zdobyli brązowe medale.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.