Suzuki Boxing Night VI: kontuzja Krupienika, zmiana rywala Safaryana

Z powodu kontuzji Karol Krupienik (+91 kg) nie wystąpi w jutrzejszym meczu Polska – Mołdawia w ramach Suzuki Boxing Night VI w Lublinie. Alexei Zavatin, który miał być jego rywalem, zmierzy się z Oskarem Safaryanem. Transmisja z gali w TVP Sport.

Dziś odbyła się oficjalna ceremonia ważenia zawodników.
 
Pierwotnie w kategorii ciężkiej miało dojść do dwóch pojedynków - Oskara Safaryana z Ionem Puiu i Karola Krupienika z Alexeiem Zavatinem. Kontuzja Karola Krupienika sprawiła, że na lubelskim ringu zobaczymy w najwyższej kategorii jedynie Mistrza Polski Oskara Safaryana. Mołdawianie dokonali zmiany i przeciwko niemu wystawiają ważącego 108,6 kg Alexeia Zavatina. Nasz reprezentant waży 111,2 kg.
 
W pozostałych walkach bez zmian: 57 kg Jarosław Iwanow vs Dmitri Verhovetshi, 63 kg Damian Durkacz vs Egor Bejenaru, 69 kg Mateusz Polski vs Vasili Belous, 69 kg Filip Wąchała vs Davron Bozorov, 75 kg Bartosz Gołębiewski vs Vlad Gavriliuc, 81 kg Daniel Adamiec vs Marin Bucataru, 91 kg Mateusz Bereźnicki vs Andrei Zaplitini.
 
Na gali Suzuki Boxing Night VI, organizowanej przez Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland, dojdzie też do pojedynku w wadze 69 kg między aktualnym Mistrzem Polski Dominikiem Kidą i Bartłomiejem Przybyłą.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.