Prezes PZB Grzegorz Nowaczek – 10 czerwca wielkie święto polskiego boksu olimpijskiego

Bardzo ciekawie zapowiada się czerwiec dla polskiego boksu olimpijskiego. Święto naszego sportu – Ogólnopolski Dzień Boksu Olimpijskiego, pod hasłem Suzuki Boxing Challenge, będzie miało miejsce 10.06. Zaraz po tym wydarzeniu reprezentacje seniorów i seniorek rozpoczną zgrupowania w COS „Cetniewo” we Władysławowie.

- W środę, 10 czerwca podjęta zostanie próba ustanowienia rekordu Polski w liczbie osób uczestniczących w treningu online. Zajęcia poprowadzą m.in. vice-mistrz olimpijski z Moskwy Paweł Skrzecz oraz trenerzy seniorskich kadr narodowych, a razem z nimi trenować będzie cała bokserska Polska – już wcześniej zapowiadał Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego.

Nasi reprezentanci wracają do szkolenia centralnego pod okiem trenerów Karoliny Michalczuk (kobiety) i Ivana Juszczenko (mężczyźni). W połowie marca Biało-Czerwoni startowali w europejskich kwalifikacjach olimpijskich do Igrzysk w Tokio, ale turniej w Londynie został przerwany z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa. Później pięściarze i pięściarki trenowali indywidualnie, a niedawno wróciła możliwość trenowania w grupach w klubach.

- Nasze reprezentacje seniorskie mają zaplanowane zgrupowania w Centralnym Ośrodku Sportu, oczywiście w ścisłym reżimie sanitarnym. Kadra mężczyzn będzie trenowała od 12 do 25 czerwca w COS "Cetniewo" we Władysławowie, a kadra kobiet w dniach 14-25 czerwca w COS w Zakopanem – mówi Paweł Pasiak, kierownik wyszkolenia PZB. – mówi Paweł Pasiak, kierownik wyszkolenia PZB.

Po zakończeniu nadmorskiego obozu sportowego reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn czeka nowe wyzwanie, o którym wkrótce poinformują władze Polskiego Związku Bokserskiego i firma ściśle współpracująca z PZB – Suzuki Motor Poland. Planowany jest powrót do walk z udziałem naszych najlepszych zawodniczek i zawodników…

Latem ubiegłego roku w warszawskim hotelu Hilton doszło do meczu towarzyskiego Polska – Bułgaria w ramach „Suzuki Boxing Night”. Biało-Czerwoni zwyciężyli 10:6, a swoje pojedynki wygrali Radomir Obruśniak (60kg), Mateusz Polski (64kg), Filip Wąchała (69kg), Bartosz Gołębiewski (75kg) i Mateusz Goiński (81kg).

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.