Aktualności

Mistrzostwa Świata Kadetów: Fabian Urbański z trzecią wygraną i medalem! Brawo Polacy!

Mistrzostwa Świata Kadetów: Fabian Urbański z trzecią wygraną i medalem! Brawo Polacy!

Fantastycznie spisują się nasi reprezentanci w odbywających się w Erywaniu Mistrzostwach Świata Kadetów. Dzisiaj miejsce na podium zapewnili sobie dwaj Biało-Czerwoni, najpierw Oskar Grodzicki (52 kg), a teraz Fabian Urbański (70 kg). To już trzeci i czwarty medalista z Polski!
 
Po wygranych z Kazachem Berdalym i Białorusinem Matskevichem, o medal Fabian Urbański boksował w czwartek z Albańczykiem Ahmedem Kocim.
 
Polski pięściarz był wyraźnie lepszy i pokazał duże umiejętności. Pierwsza runda 5:0, druga 4:1 i ostatecznie pewne zwycięstwo na punkty.
 
W półfinale Fabian Urbański będzie boksował z Niemcem Festim Nimanim.
 
Medalistami MŚ Kadetów już są, poza Fabianem Urbańskim i Oskarem Grodzicki, także Zuzanna Gołębiewska i Igor Soczówka (oboje 54 kg). Gratulacje dla wszystkich trenerów pracujących na co dzień z młodymi  reprezentantami Polski.
 
W czwartkowych ćwierćfinałach porażki ponieśli Joanna Szlędak (70 kg) i Krzysztof Zakrzewski (+80 kg) oraz w drugiej serii Antonina Hader (52 kg) z Farinoz Abdulloevą z Tadżykistanu.
 
 
16:55:56

więcej

70 lat MKS Start Grudziądz: Historia Sukcesów i Pasji Sportowej

70 lat MKS Start Grudziądz: Historia Sukcesów i Pasji Sportowej

Hala MKS Start w Grudziądzu przy ulicy Konarskiego to legendarne miejsce, które było świadkiem triumfów setek mistrzów sportowych - od medalistów mistrzostw Polski, Europy po olimpijczyków. Klub zyskał swoją renomę dzięki doskonałemu szkoleniu pięściarzy i sztangistów.

Podczas uroczystości jubileuszowych, prezydent Grudziądza, Maciej Glamowski, wyraził wdzięczność wszystkim zaangażowanym w rozwój klubu. Prezes Kujawsko-Pomorskiego Okręgowego Związku Bokserskiego, a zarazem prezes MKS Start w Grudziądzu, Kazimierz Kiczyński, podziękował zebranym za 70 lat tworzenia klubu nieustanną pomoc i wsparcie.

W trakcie uroczystości prezydent Maciej Glamowski został uhonorowany srebrną odznaką Polskiego Związku Bokserskiego za promocję sportu. Zawodnicy klubu regularnie zdobywali medale na różnych poziomach mistrzostw Polski, a obiekty były bazą dla kadr narodowych przez dwie dekady.

MKS Start w Grudziądzu to niezwykle istotny ośrodek sportowy oraz miejsce, gdzie rodzą się przyszli mistrzowie.

 

więcej

Mistrzostwa Świata Kadetów: Oskar Grodzicki trzecim polskim medalistą!

Mistrzostwa Świata Kadetów: Oskar Grodzicki trzecim polskim medalistą!

 
Oskar Grodzicki (52 kg) został trzecim polskim medalistą Mistrzostw Świata Kadetów w Erywaniu. Wcześniej do półfinałów awansowali Zuzanna Gołębiewska i Igor Soczówka (oboje 54 kg).
 
W czwartkowym ćwierćfinale Oskar Grodzicki pokonał Irlandczyka Christiana Doyle’a 4:1. Po dwóch rundach Polak prowadził 4:0, a w ostatnich 120 sekundach walki utrzymał korzystny rezultat.
 
W półfinale zmierzy się z Kirgizem Amanturem Dzhumaevem. To będzie już czwarty pojedynek w turnieju w Armenii dla Oskara Grodzickiego. Wcześniej wygrał z Albańczykiem Xixim i Białorusinem Kalistau.
 
W pierwszej serii 1/4 finału ostatniego dnia listopada boksowali także Joanna Szlędak (70 kg) i Krzysztof Zakrzewski (+80 kg).
 
Joanna Szlędak prowadziła po dwóch rundach 1-0 z Rumunką Elizą Denisą Sopterean, ale niestety przegrała 0:5, podobnie jak Krzysztof Zakrzewski z Rosjaninem Ianem Bogdanovem.
 
Dzisiaj o medale powalczą jeszcze: 52 kg Antonina Hader z Farinoz Abdulloevą z Tadżykistanu i 70 kg Fabian Urbański z Albańczykiem Ahmedem Kocim.
 
 

więcej

 Suzuki Boxing Night 25: Michał Dawiec – szansa poprawienia rekord

Suzuki Boxing Night 25: Michał Dawiec – szansa poprawienia rekord

W przyszłym tygodniu Michał Dawiec (67 kg) będzie bronił w Toruniu tytułu Mistrza Polski Seniorów. Tymczasem już w sobotę stanie przed szansą poprawienie swojego rekordu na galach Suzuki Boxing Night. W Sandomierzu spotka się z Węgrem Dominikiem Enekesem.

- Do tej pory nie walczyłem z żadnym węgierskim pięściarzem, a o Enekesie wiem, że jest mańkutem – mówi Michał Dawiec. Jego rywal w poprzednim roku startował m.in. na zawodach ISF Gymnasiade dla bokserów w wieku do 18 lat.

Na galach Suzuki Boxing Night, organizowanych przez Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland we współpracy ze Sponsorami i Partnerami, Michał Dawiec wygrał 3 z 4 walk. Między innymi rok temu w Toruniu, zaraz po triumfie w IMP, wygrał z Chorwatem Goranem Miočiciem.

- Niedawno pokonałem na SBN Ormianina Araa Avalyana przez RSC w 3 rundzie – dodał Michał Dawiec, brązowy medalista Młodzieżowych MP 2023.

Po pierwszym w karierze występie w Tarnobrzegu, bokser Wisły Kraków ponownie uda się do Torunia, tym razem na mistrzostwa kraju.

- Dla mnie to jak najbardziej dobre, że mamy dwie ważne imprezy koło siebie. Będę w wysokiej dyspozycji, a co do wagi to jestem cały czas w limicie 67 kg. Ciągle chcę być lepszym zawodnikiem i zdobywać nowe doświadczenia. W Mistrzostwach Polski celem jest drugie złoto z rzędu. Z kolei na Suzuki Boxing Night też fajnie jest się pokazać i sprawdzić, na czym się stoi pod względem formy – powiedział Michał Dawiec.

W Sandomierzu, nazywanym czasem „małym Rzymem”, będą rywalizować reprezentantki i reprezentanci Polski z zawodniczkami i zawodnikami z Węgier i Litwy. Łącznie zaplanowano 10 walk.


Dziennikarze zainteresowani otrzymaniem akredytacji na galę proszeni są o wypełnienie formularza: https://docs.google.com/forms/d/1A22E6yro0HeT_6H0rkvFa28nkjPGHVXKO6Iz8LfIy9A/edit

 

 

 

 

 

 

więcej

Suzuki Boxing Night 25: Sebastian Kusz – chcę udowodnić, że jestem najlepszy w kraju

Suzuki Boxing Night 25: Sebastian Kusz – chcę udowodnić, że jestem najlepszy w kraju

Po niedawnych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, przed Sebastianek Kuszem kolejne prestiżowe starty – w sobotniej gali Suzuki Boxing Night 25 w Sandomierzu i Mistrzostwach Polski Seniorów w Toruniu (4-10 grudnia). Transmisje w TVP Sport.
 
- Chcę udowodnić, że jestem najlepszym w kraju pięściarzem kategorii półciężkiej. Celem jest w końcu stanąć na najwyższym stopniu podium w imprezie seniorskiej – mówi 20-letni Sebastian Kusz.
 
Zanim wystąpi w MP Seniorów, czeka go już 5 walka w karierze na gali Suzuki Boxing Night, organizowanej przez Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland we współpracy ze Sponsorami i Partnerami. W ostatniej, 10 walce Sebastian Kusz (80 kg) spotka się z Węgrem z Istvanem Kreko.
 
- Do tej pory mam bilans pojedynków 2-2 na Suzuki Boxing Night. Wiem, że 2 lata temu Kreko przegrał z Mateuszem Urbanem na Mistrzostwach Europy Juniorów w wadze 71 kg. Ale od tego czasu bardzo dużo mogło się zmienić, wiem to po sobie. Więc nie sugeruję się walkami z przeszłości – powiedział bokser Ziętek Team Kalisz.
 
Przed zbliżającymi się startami, Sebastian Kusz wziął udział w MME U-22 w Budvie. - Niestety, zawody nie poszły po mojej myśli. Przegrałem pierwszą walkę z doświadczonym Macedończykiem Arjanem Isenim – przyznał.
 
W sobotę w Sandomierzu odbędzie się po 5 walk kobiet i mężczyzn. Między innymi dojdzie do pojedynków polsko-węgierskich: 51 kg Jakub Słomiński - Martin Virban, 60 kg Jarosław Iwanow - Istvan Bundovics, 63,5 kg Kirill Globenko - Mark Balog, 67 kg Michał Dawiec - Dominik Enekes.
 
- każdy występ w reprezentacji z Orzełkiem na piersi jest dla mnie ogromnym zaszczytem. Zawsze staram się dać z siebie 110 procent – podkreślił Sebastian Kusz.
 
Dziennikarze zainteresowani otrzymaniem akredytacji na galę proszeni są o wypełnienie formularza: https://docs.google.com/forms/d/1A22E6yro0HeT_6H0rkvFa28nkjPGHVXKO6Iz8LfIy9A/edit
 
 

więcej

Strefa Okręgowa

VIII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ BOKSERSKI „BOXING DAY”

VIII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ BOKSERSKI „BOXING DAY”

Śląski Związek Bokserski oraz Klub Sportów Walki "Boxing Odra" z Wodzisławia Śląskiego zapraszają na VIII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ BOKSERSKI "BOXING DAY" o PUCHAR PREZYDENTA MIASTA WODZISŁAWIA ŚLĄSKIEGO. Turniej odbędzie się w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 28 w Wodzisławiu Śląskim, ul. Mieszka 10, w dniu 09.12.2023 r.

Organizatorami turnieju jest Klub Sportów Walki "Boxing Odra" z Wodzisławia Śląskiego oraz Miasto Wodzisław Śląski. Turniej zostanie przeprowadzony zgodnie z Regulaminem Sportowym oraz Regulaminem Medycznym PZB.

Zawodnicy biorący udział w turnieju muszą posiadać aktualną książeczkę sportowo-lekarską oraz ważne badania lekarskie upoważniające do udziału w oficjalnych zawodach bokserskich, a także aktualną licencję. Obsadę sędziowską zapewni Śląski Związek Bokserski.

 

więcej

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.