Strefa Związkowa

Wysokość opłat licencyjnych na rok 2022

Wysokość opłat licencyjnych na rok 2022

Szanowni Państwo, 

w dniu 14.01.2022 r. podczas Zebrania Zarządu została podjęta Uchwała nr 3/01/22 w sprawie ustalenia wysokości i terminów wpłat opłat licencyjnych na rok 2022

Zmianom uległy opłaty licencyjne dla trenerów oraz zawodników niestowarzyszonych. Podlegają oni opłacie licencyjnej w wysokości dwukrotności opłaty podstawowej.

Na imprezach centralnych Polskiego Związku Bokserskiego, zawodnicy niestowarzyszeni podlegają opłacie startowej w wysokości opłaty podstawowej.

Prosimy o uważne zapoznanie się w treścią uchwały.

więcej

Od czwartku pierwsze zgrupowanie juniorów i kadetów w Giżycku

Od czwartku pierwsze zgrupowanie juniorów i kadetów w Giżycku

W czwartek, 13 stycznia w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Giżycku rozpocznie się pierwsze w tym roku zgrupowanie reprezentacji juniorów i kadetów. Selekcjoner Dariusz Kochanowski powołał 30 zawodników, w tym wyróżniających się w poprzednim sezonie w młodzikach.

- Bardzo się cieszę, że wraz z moim sztabem i trenerami klubowymi będzie kontynuowali pracę z kadrą narodową juniorów i kadetów, tj. z wyróżniającymi się zawodnikami z roczników od 2004 do 2007. Dołączy do nas grupa utalentowanych młodzików, m.in. Igor Soczówka i Jakub Pop, ale nie zabraknie oczywiście starszych pięściarzy z dość dużym już doświadczeniem jak np. Bartek Rośkowicz, Oliwier Szot i Olaf Pera – powiedział trener Dariusz Kochanowski.
 
W sezonie 2022 kadetów czekają Mistrzostwa Europy w lipcu we Włoszech, zaś juniorów ME w kwietniu w Bułgarii oraz Mistrzostwa Świata w listopadzie w Hiszpanii.
 
- Plan przygotowań jest szczegółowo ustalony. Po pierwszym, blisko 2-tygodniowym zgrupowaniu część zawodników powalczy w zawodach w Szczecinie. W lutym chcemy pojechać na 7 dni treningowo-sparingowych do Niemiec. Na początku marca trener Zenon Jagiełło organizuje turniej selekcyjny dla młodzików, kadetów, juniorów. Chodzi o to, aby każdy pięściarz stoczył po kilka pojedynków i liczymy, że ktoś ciekawy z klubów jeszcze wpadnie nam w oko – przyznał szkoleniowiec reprezentacji kadetów i juniorów.
 
Dariusz Kochanowski w swoim sztabie szkoleniowym będzie współpracować z Cezarym Rzepnickim i Dariuszem Gumowskim, ale być może jeszcze zostanie on wzmocniony.
 
- Bardzo zależy nam na jak najlepszym przygotowaniu zawodników do imprez mistrzowskich i do przejścia do kolejnych grup wiekowych, tj. młodzieżowca i seniora. Mamy dobre kontakty z ekipami z Niemiec, Litwy, Estonii, więc planujemy wspólne akcje szkoleniowe. W marcu pojedziemy do Wilna na Memoriał Danasa Pozniaka, Mistrza Olimpijskiego z Meksyku – dodał Dariusz Kochanowski.
 
 

więcej

Paweł Brach: za mną rok dosyć obfity w sukcesy sportowe

Paweł Brach: za mną rok dosyć obfity w sukcesy sportowe

- 2021 rok był dla mnie dosyć obfity w sukcesy sportowe – mówi 20-letni Paweł Brach (57 kg), jeden z najlepszych polskich zawodników boksu olimpijskiego minionych 12 miesięcy. Zdobył brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy i zwyciężył w Mistrzostwach Polski Seniorów.

Grupa młodych pięściarzy bardzo mocno zaakcentowała swoją obecność w seniorskiej kadrze narodowej. W tym gronie był radomianin Pawel Brach.
 
- Marzeniem jest występ i medal na Igrzyskach Olimpijskich. Mam w sobie ogromną determinację, by osiągnąć ten cel. Trenuję codziennie, czasem mam dwa treningi, a niekiedy nawet trzy. Wierzę, że z pomocą Polskiego Związku Bokserskiego stanę na olimpijskim podium – powiedział Paweł Brach.
 
Pierwszym bardzo trudnym wyzwaniem w poprzednim roku była walka na „Suzuki Boxing Night IV – Starcie Mistrzów” w Lublinie z Rosjaninem Wsiewołodem Szumkowem.
 
- W młodszych kategoriach wiekowych był on Mistrzem Europy i Wicemistrzem Świata Juniorów. Stoczyłem z nim dosyć równy, choć przegrany pojedynek i wyniosłem z niego wiele doświadczenia – mówił radomianin o walce z rywalem z Rosji, który na MŚ Seniorów w Belgradzie wygrał 3 walki i doszedł do ćwierćfinału. Polak w swoim debiucie w tych zawodach wygrał pierwszą rundę z Nuretinem Ovatem 4:1, w drugiej Turek doznał kontuzji, podliczono wtedy punkty i w ocenie sędziów to on wygrał 3:2.
 
- Zdecydowanie przyjemniejsze wspomnienia mam z włoskiego Roseto degli Abruzzi, gdzie wywalczyłem brąz Młodzieżowych Mistrzostw Europy U22. Z kolei na „Suzuki Boxing Night 9” w Myślenicach stoczyłem trudną, wygraną walkę z bardzo dobrym technicznie Włochem Patrickiem Cappai. To była prawdziwa szermierka na pięści, a o zwycięstwie nie zadecydowała siła, a szybkość i spryt – zaznaczył Paweł Brach.
 
W wieku 20 lat zapisał się historii radomskiego i polskiego boksu, bowiem został pierwszym od 34 lat pięściarzem z tego miasta, który triumfował w MP Seniorów. Powtórzył osiągnięcia z 1987 roku Sławomira Żeromińskiego, swojego trenera z Radomiaka.
 
- Gwarantuję, że dalej w 100 proc. będę skoncentrowany na pracy i celu. W tym roku postawiłem sobie zadanie wywalczenia medalu na Młodzieżowych i Seniorskich mistrzostwach Europy. Chciałbym również stoczyć walkę zawodową podczas „Suzuki Boxing Night” – dodał.

więcej

Sandra Van Der Zanden: Kamil Gorząd jest stanowczym trenerem

Sandra Van Der Zanden: Kamil Gorząd jest stanowczym trenerem

- Kamil Gorząd jest trenerem stanowczym, kiedy jest praca do zrobienia, to ciężko trenujemy, ale na sali jest też czas na żarty, śmiech – mówi Sandra Van Der Zanden, brązowa medalistka Mistrzostw Europy Kadetek w wadze +80kg.

Kamil Gorząd został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski kadetek i juniorek. Na co dzień pracuje w Pomorzaninie Toruń z kilkoma kadrowiczkami, m.in. Anetą Rygielską, Sandrą Van Der Zanden i Natalią Rok.
 
- Boks trenuję od sierpnia 2018 roku, od początku w Pomorzaninie pod okiem Kamila Gorząda. Bardzo się cieszę, że będzie pomagał mi także podczas obozów szkoleniowych reprezentacji. To trener, który dba o jakość treningów, ale również o atmosferę – powiedziała Sandra Van Der Zanden, której mama jest Polką, a tata Holendrem.
 
W debiucie w Mistrzostwach Europy zdobyła brąz. W półfinale w Tbilisi przegrała z Poliną Chernenko. Na kartach 3 sędziów wynik nie był jednomyślny – 29-28 dla Ukrainki. Po pierwszej rundzie Polka przegrywała zaledwie 2:3.
 
- Nie brakowało mi woli walki i ambicji, lecz niestety zabrakło doświadczenia, gdyż była to moja dopiero 3 walka, oraz odrobiny kondycji. Do tej pory łącznie stoczyłam 6 pojedynków, więc jestem na początku kariery sportowej. 4 z nich wygrałam, 2 przegrałam, ale zdążyłam się już jednej zawodniczce zrewanżować – przyznała pięściarka Pomorzanina, która ma na koncie turniejowe zwycięstwa w Zagreb Open (w finale z Chorwatką Niką Lopac) i Mistrzostwach Polski w Spale.
 
- W półfinale pokonałam w 1 rundzie Igę Popek, zaś w finale wygrałam na punkty z Mariką Woźniak 5:0. Walka o złoto była dla mnie ciężka psychicznie, pamiętając porażkę z eliminacji do Mistrzostw Polski. Oczywiście dużo trudniejszy był półfinał ME, ponieważ startowałam na o wiele większej imprezie i reprezentowałam Polskę, więc ogólnie większy stres – stwierdziła Sandra Van Der Zanden.
 
Pierwsze zgrupowanie kadetek ma się odbyć za miesiąc. To będzie etap przygotowań do lipcowych Mistrzostw Europy we włoskiej Monzie.

więcej

Joanna Szlędak: razem z tatą dojeżdżam na treningi do Wałcza

Joanna Szlędak: razem z tatą dojeżdżam na treningi do Wałcza

- Z rodzinnej Człopy 3 razy w tygodniu dojeżdżam na treningi do Wałcza, 80 km w obie strony. Mój tata też jest miłośnikiem boksu, również ćwiczy ten sport, dlatego nawzajem się motywujemy – mówi Joanna Szlędak, Wicemistrzyni Europy Młodzików w wadze 60 kg.

Obydwa wymienione miasta położone w woj. zachodniopomorskim są znane sympatykom pięściarstwa. W Człopie w latach 2016-17 rozgrywane były Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i następnie Mistrzostwa Polski Seniorów, zaś w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu często trenują bokserzy.
 
- Razem z tatą chodziłam oglądać walki podczas turniejów mistrzowskich w Człopie, ale nie przypuszczałam wówczas, że kiedyś sama będę wchodziła do ringu i walczyła o najwyższe cele. Dziś jestem zawodniczką Korony Wałcz, w klubie trenuje też mój tata i nawzajem się wspieramy. Odległość do Wałcza jest dość spora, ale nie jest to dla nas problem – powiedziała 14-letnia Joanna Szlędak.
 
Podopieczna trenerów Łukasza i Zbigniewa Butryńskich świetnie spisała się podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Sarajewie, gdzie zdobyła srebrny medal. W półfinale wygrała z Serbką Doroteą Marinković, a dopiero w finale musiała uznać wyższość Ukrainki Anastasii Taran.
 
- Zawody w Bośni i Hercegowinie były dla mnie niesamowitą przygodą i cennym doświadczeniem. Jestem wdzięczna trenerom kadry narodowej za tak świetne przygotowanie mentalne i fizyczne. Po półfinałowym zwycięstwie z rywalką z Serbii, byłam bardzo dobrze nastawiona na pojedynek finałowy. Niestety zabrakło doświadczenia i popełniłam błąd. Nie podniosłam w porę rąk, ponieważ byłam zaskoczona szybkim liczeniem, którego - moim zdaniem – nie powinno być. Nie odczułam ciosu… To wszystko spowodowało, że przegrałam – dodała.
 
W 2021 roku Joanna Szlędak została także Mistrzynią Polski Młodziczek. W Jedwabnie koło Szczytna wygrała z Adrianną Nowak RSC (1 runda) i z Mają Skwiot 5:0.
 
- Turniej Jedwabnie był dla mnie bardzo ważnym wydarzeniem, ponieważ chciałam pokazać, że zdobycie Wicemistrzostwa Europy nie było przypadkiem. Chciałabym podkreślić bardzo dobrą współpracę z trenerem klubowym Łukaszem Butryńskim, który jest dla mnie dużym wsparciem podczas zawodów. Polecenia i rady mojego doświadczonego szkoleniowca są trafne. Współpracuję również z moim drugim trenerem klubowym Zbigniewem Butryńskim. Na ten rok naszym wspólnym celem jest wywalczenia złota Mistrzostwach Polski Kadetów – Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Wiem że łatwo nie będzie, gdyż będę konkurować ze starszymi i bardziej doświadczonymi dziewczynami – stwierdziła Joanna Szlędak.

więcej

Szczegóły dot. szkolenia online

Szczegóły dot. szkolenia online

Szanowni Państwo, szkolenie odbędzie się za pomocą platformy ZOOM.  

Link do spotkania:

https://zoom.us/j/92649373531?pwd=Q2lwbVZPWFZ3SkNmR29LNDhkSUZtQT09

 hasło: mx7jsg 

 

Połączenie możliwe jest z systemów operacyjnych Windows, Linux, MacOS oraz urządzeń mobilnych Android i iOS. 

W celu uczestnictwa proszę: 

1. Otworzyć powyższy link; 

2. Postępować zgodnie z wyświetloną instrukcją - zainstalować klienta jeżeli nie jest zainstalowany lub pobrać ze sklepu Google Play lub Android Store; 

3. Wybrać "Join using computer audio" - w przypadku braku mikrofonu można wykorzystać połączenie telefoniczne, informacje w zakładce "Call in";

 

Szkolenie rozpocznie się o godzinie 12:00.

więcej

Szkolenie dla Trenerów, Instruktorów i Sędziów PZB

Szkolenie dla Trenerów, Instruktorów i Sędziów PZB

Polski Związek Bokserski przypomina o szkoleniu online dla Trenerów, Instruktorów i Sędziów PZB, które odbędzie się jutro (30.12.2021 r.) o godzinie 12:00 na platformie Microsoft TEAMS.

Tematem szkolenia będą ogólne założenia dotyczące teorii treningu i fizjologii sportu.

Szczegóły dotyczące logowania do platformy zostaną podane jutro na stronie głównej PZB o godzinie 9:00.

Szkolenie poprowadzą: dr hab. Tadeusz Ambroży, prof. AWF oraz mgr Łukasz Rydzik.

więcej

Puchar Polski w Ciechocinku: Wojciech Duszyński i Vadim Konszewicz w półfinale

Puchar Polski w Ciechocinku: Wojciech Duszyński i Vadim Konszewicz w półfinale

Wojciech Duszyński (57 kg) i Vadim Konszewicz (60 kg) z SKB Energa Czarni Bytom awansowali do półfinałów rywalizacji kadetów w Pucharze Polski, który dzisiaj rozpoczął się w Ciechocinku.

Wojciech Duszyński i Vadim Konszewicz wygrali jednogłośnie na punkty, odpowiednio z Miłoszem Sułkowskim (Włocławski Klub Sportowy Start) i Maciejem Liszewskim (KnockOut Bielany). W czwartek odbyła się jeszcze jedna walka ćwierćfinałowa w wadze 60 kg kadetów – Kiril Globenko (Żoliborska Szkoła Boksu) pokonał przez RSC w 3 rundzie Marka Tołyża (Olimp Chełm).
 
Z losowania w 1/2 finału kat. 57 kg są Gracjan Smorawski (CWZS Zawisza Stowarzyszenie Boksu i Sztuk Walki), Oskar Hibner (Spartan Knurów) i Wiktor Paczkowski (Champion Włocławek), a w 60 kg – Oskar Konczalski (MKSW Pomorzanin Toruń) i Paweł Sadowski (Szamotuły Boxing Team).
 
Dzisiaj wieczorem do strefy medalowej w zawodach kadetów awansowali również: 63 kg Maksymilian Szwed (MUKS Widzew Łódź) i Mentor Garibian (Akademia Walki Warszawa), 66 kg Jakub Stępniak (GUKS Carbo Gliwice) i Michał Bultrowicz (Legionowska Akademia Sportów Walki), 70 kg Robert Stasiok (06 Kleofas AZS AWF Katowice), 75 kg Artem Korobka (Stowarzyszenie Klub Bokserski Olimpia Poznań).
 
W czwartek odbyła się także jedna walka eliminacyjna w Pucharze Polski Juniorów. W kategorii 71 kg Oskar Pszczółkowski (Elite Fight Club Lidzbark Warmiński) wygrał z Nazrem Romaniukiem (UKS Victoria Łódź) - dyskwalifikacja w 3 rundzie.
 
W turnieju pucharowym w Ciechocinku uczestniczy 105 zawodników z klubów z całego kraju. Finały w niedzielę, 19 grudnia. Sędzią głównym jest Mieczysław Skrobała, a delegatami technicznymi Jolanta Szybowska i Andrzej Lewandowski.

więcej

„Tenerife Island”: Polki poznały rywalki w Santa Cruz de Tenerife

„Tenerife Island”: Polki poznały rywalki w Santa Cruz de Tenerife

6 polskich pięściarek startujących w 4 kategoriach wagowych poznało rywalki w pierwszej edycji zawodów „Tenerife Island” w Santa Cruz de Tenerife (Wyspy Kanaryjskie).

W pierwszych pojedynkach kategorii wagowej do 48 kg Natalia Rok zmierzy się z Dunką Amalie Manich, zaś Angelika Mięgoć z Hiszpanką Martą Lopez.
 
W 2019 roku Sandra Drabik wygrała z Amalie Manich 5:0 podczas XXXVI Międzynarodowego Turnieju im. Feliksa Stamma w Warszawie.
 
W wadze 57 kg Sandra Kruk wylosowała Hiszpankę Jenifer Fernandez, zaś przeciwniczką Darii Parady w kategorii 75 kg będzie kolejna z reprezentantek gospodarzy Patricia Martin. W limicie do 80 kg spotkają się Agata Kaczmarska i Martyna Jancelewicz.
 
To ostatni tegoroczny sprawdzian kadry narodowej kobiet prowadzonej przez trenerkę Karolinę Michalczuk, wybitną polską zawodniczkę, Mistrzynię i Wicemistrzynię Świata, 2-krotną Mistrzynię Europy i 2-krotną Wicemistrzynią Europy. Zdobyła też kilka brązowych medali w MŚ i ME.
 
Główną imprezą 2022 roku będą marcowe Mistrzostwa Świata w Stambule.

więcej

Polacy rywalizują w rosyjskim Niżniewartowsku

Polacy rywalizują w rosyjskim Niżniewartowsku

Medaliści Mistrzostw Polski – Monika Serafin 57 kg, Bartłomiej Przybyła 67 kg, Hubert Kaczmarek 75 kg – uczestniczą w turnieju bokserskim „World Cup of Petroleum Countries Tournament” w Niżniewartowsku, mieście położonym w azjatyckiej części Rosji.

Monika Serafin (57 kg) wygrała z Rosjanką Dayaną Gaykovayą 5:0 i przegrała z Michgoną Samadovą z Tadżykistanu 0:5. Hubert Kaczmarek (75 kg) wygrał z Estończykiem Maksimem Lyubimovem 5:0 i w piątek stoczy walkę półfinałową. Natomiast Bartłomiej Przybyła (67 kg) przegrał z Rosjaninem Germanem Pirmagomedovem 0:5.
 
Do 1/2 finału kat. średniej awansowali też Rosjanie Dmitriy Muratov, Andrey Kovalchuk i Sergey Sergeev.
 
Podczas niedawnych Mistrzostw Polski Seniorów i Seniorek w Wałbrzychu Monika Serafin wywalczyła brąz w kategorii 60 kg, a Bartłomiej Przybyła sięgnął po medal tego samego koloru w wadze 63,5 kg. Hubert Kaczmarek jest brązowym medalistą ubiegłorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kat. 75 kg.
 
W tegorocznej edycji World Cup of Petroleum Countries Tournament uczestniczy ok. 140 zawodników i zawodniczek.
 
W 2018 roku na 2 miejscu w wadze 51 kg uplasowała się utytułowana Sandra Drabik.

więcej

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.