Gruzja.jpg

Mistrzostwa Europy Młodzików: Polacy znają swoich przeciwników w Gruzji

W sobotę w Tbilisi przeprowadzono losowanie Mistrzostw Europy Młodzików. W turnieju startuje 316 zawodników i zawodniczek z 30 państw, w tym 5-osobowa reprezentacja Polski.
 
- Z grona naszych pięściarzy w swym pierwszym pojedynku o medal będzie walczył Maciej Marchel (40kg, niestowarzyszony – Podlaskie) z Turkiem Refikiem Kartalem. W tej kategorii jest 13 zawodników. Pozostali Polacy rozpoczną zawody od walk w 1/8 finału – poinformował p.o. kierownika wyszkolenia Polskiego Związku Bokserskiego Arkadiusz Szwedowicz.
 
W wadze 38,5 kg Nikolas Pawlik (LKS Myszków) spotka się z Turkiem Ahmetem Pekelem, a jeśli zwycięży wówczas w ćwierćfinale jego rywalem będzie Węgier Geza Olah. Natomiast w kat. 43 kg Dominik Jędrej (LKS Niedźwiedź Kętrzyn) wylosował Słowaka Matusa Janiczka. W 1/4 finału na zwycięzcę tej potyczki już czeka Azer Mahammadali Gasimzada.
 
19 zawodników zgłoszonych jest do wagi 54kg, z udziałem Ivana Kucharenko (Adrenalina Wrocław). W 1/8 finału reprezentant Polski zmierzy się ze Szkotem Alanem Perrie, a w ćwierćfinale przeciwnikiem może być Gruzin Vahtang Nikuradze albo Maltańczyk Dyson Schembri.
 
W wadze 72 kg Jakub Ochnicki (Fight Club Toruń) spotka się o ćwierćfinał z bokserem z Turcji Ismailem Azizovem. Zwycięzca walki skrzyżuje rękawice w pojedynku o strefę medalową z Irlandczykiem Murphy Collinsem bądź Ukraińcem Oleksii Stepanovem.
 
Jak dodał Arkadiusz Szwedowicz, w turnieju ME Młodzików (roczniki 2005-2006) bierze udział 238 zawodników i 78 zawodniczek. Kierownikiem polskiej ekipy jest trener Piotr Jankowski, a ze szkoleniowców są także Krzysztof Szot i Adrian Ochnicki.
 
Pierwsze Mistrzostwa Europy Młodzików odbyły się w 2003 roku w Rzymie. Dwa lata później pierwszy medal dla Polski zdobył Adam Kośmider – srebro w kat. 59 kg w rosyjskim mieście Tver. W 2011 roku złoty krążek wywalczył Eryk Giermak (62kg). Turniej rozegrano w mieście Grozny (Rosja). Pięć lat później brąz zdobył Jakub Dordzik (52kg) w Zagrzebiu.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.