rygielska.jpg

MTB „Balkan” w Botewgradzie: świetny początek Polek

W pierwszym dniu reprezentantki Polski w komplecie awansowały do półfinałów Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego „Balkan” w Botewgradzie. Zwycięstwa odniosły Kinga Szlachcic (60kg), Aneta Rygielska (64kg) i Agata Kaczmarska (75kg).
 
Kinga Szlachcic (SKF Boksing Zielona Góra) wygrała z Węgierką Kingą Mezovari 5:0 (30-27, 30-27, 30-27, 30-27, 30-27), zaś Aneta Rygielska (MKSW Pomorzanin Toruń) z Rosjanką Ornellą Kheteevą (Rosja) 5:0 (30-27, 30-27, 30-27, 30-26, 30-27).
 
Najbardziej wyrównany pojedynek stoczyła Agata Kaczmarska (BKS Radomiak Radom) z zawodniczką gospodarzy Timeą Nagy, którą pokonała Elżbieta Wójcik (KSW Róża Karlino) podczas niedawnych Igrzysk Europy w Mińsku. Agata Kaczmarska zwyciężyła 3:2 (29-28, 28-29, 28-29, 30-27, 29-28). Z losowania w półfinale w kat. 75kg jest Elżbieta Wójcik, a jej rywalką 5 sierpnia będzie Rosjanka Oksana Trofimova.
 
W sobotę na ringu zobaczymy cztery kolejne nasze pięściarki walczące o awans do półfinału. W wadze 51kg Sandra Drabik (Kick-Boxing Kielce) spotka się z Kanadyjką Sarą Haghighat-Joo, a Natalia Rok (LKS Myszków) z Węgierką Krisztiną Beri, w kategorii 57kg Sandra Kruk (Niezrzeszona, OZB Warmińsko-Mazurski) będzie walczyła ze Słowenką Vidą Rudolf, a w wadze 69kg Mistrzyni Igrzysk Europy Karolina Koszewska (Legia FC Warszawa) zmierzy się z Turczynką Busenaz Surmeneli.
 
W Botewgradzie startują także polskie juniorki, ale one zaczną rywalizację w niedzielę od walk półfinałowych. Nasze seniorki, trenowane przez Karolinę Michalczuk, i juniorki, trenowane przez Marka Węgierskiego, przygotowują się do Mistrzostw Europy, zaplanowanych już w najbliższych tygodniach w Hiszpanii i Bułgarii. Seniorzy obecnie przebywają na zgrupowaniu na Ukrainie, zaś juniorów wkrótce czeka start w turnieju międzynarodowym na Litwie.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.