Turniej na Białorusi: w piątek walki Krysztoforskiej i Marczykowskiej 

Angelika Krysztoforska (DKB Dąbrowa Górnicza, 51kg) i Natalia Marczykowska (Boxing Radom, 69kg) wystąpią w piątkowych walkach półfinałowych turnieju młodzieżowego U-22 im. Anatoliya Kolchina w białoruskiej Olszy. 
 
- W pojedynkach 1/2 finału naszymi rywalkami będą reprezentantki gospodarzy. Natomiast Agata Kaczmarska i Aleksandra Smuklerz (obie Radomiak Radom) spotkają się w piątkowym finale kategorii 75kg – mówi Natalia Marczykowska. 
 
Oprócz Polek i Białorusinek, w turnieju poświęconym pamięci Anatoliya Kolchina, byłego trenera reprezentacji Białorusi, którego zawodnicy zdobyli 4 medale podczas Mistrzostw Europy w 2010 roku (szkoleniowiec zmarł w 2013 roku), występują także młodzieżowcy gospodarzy, Rosji, Litwy i Włoch. 
 
Tegoroczna edycja jest 6 białoruskich zawodów. We wcześniejszych odbywały się tylko walki mężczyzn, z udziałem Białorusinów, Ukraińców, Łotyszy czy Mołdawian. 
 
Polskie bokserki przygotowują się w Orszy pod okiem trenera Marka Węgierskiego do Młodzieżowych Mistrzostw Europy kobiet i mężczyzn (roczniki 1997-2000), które 8 marca rozpoczną się w rosyjskim Władykaukazie. Finały 17 marca. 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.