Karolina Michalczuk – w połowie lutego sprawdzian kadry w Sofii 

Turniej w Sofii w dniach 14-19 lutego będzie pierwszym tegorocznym międzynarodowym sprawdzianem kadry narodowej kobiet. – Do Bułgarii pojedziemy w 11-osobowym składzie – mówi trenerka reprezentacji Karolina Michalczuk. 
 
31 stycznia zakończyło się górskie ładowanie akumulatorów, czyli zgrupowanie w Zakopanem. W ostatnim tygodniu treningi prowadził Tomasz Różański, trener współpracujący z PZB. 
 
- Od 24 do 30 stycznia uczestniczyłam w kursie AIBA dla trenerów (AIBA 1-Star Coach Certification Course) w maltańskiej miejscowości Naxxar. To był bardzo pracowity czas, mieliśmy mnóstwo zajęć teoretycznych i praktycznych – powiedziała Karolina Michalczuk, która jako zawodniczka była multimedalistką Mistrzostw Świata i Europy. 
 
W połowie lutego kadra Biało-Czerwonych w 11-osobowym składzie wystartuje w mającym wieloletnią tradycję turnieju „Strandja” w Sofii. 
 
- Do Bułgarii pojadą zawodniczki z kadry młodzieżowej, które obecnie przebywają na turnieju w białoruskiej Orszy, ale też inne zawodniczki, jak np. doświadczone Sandra Drabik i Karolina Koszewska – dodała trenerka reprezentacji. 
 
Rywalizacja w Sofii będzie odbywała się w 8 kategoriach wagowych od 48kg do 75kg. Nie będzie dwóch najwyższych wag. 
 
- Zawodniczki, które dostaną nominację na marcowe Młodzieżowe Mistrzostwa Europy we Władykaukazie, już tydzień wcześniej udadzą się na zgrupowanie do Rosji. Tam na miejscu chcemy jeszcze doszlifować formę naszych aktualnie najlepszych pięściarek w wieku do 22 lat – mówi Karolina Michalczuk. 
 
Po MME U-22 Polki mają zaplanowany mecz seniorek z Ukrainą we Lwowie, a pod koniec marca rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Seniorek. 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.