Młodzieżowe MP w Sulejowie: Lewicki finałowym rywalem Gołębiewskiego

Bartosz Gołębiewski i Daniel Adamiec 2-krotnie ze sobą boksowali w finale Mistrzostw Polski Seniorów w wadze 75kg. Ale w finale XXVI Indywidualnych Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Sulejowie nie spotkają się, bowiem w półfinale Daniel Adamiec przegrał z trenującym w Anglii Ryszardem Lewickim. 
 
- Mój bilans walk z Danielem Adamcem to 1-1 – mówił Bartosz Gołębiewski przed walkami półfinałowymi MMP w Sulejowie. Na razie do ich bezpośredniej 3 walki finałowej nie dojdzie, gdyż Daniel Adamiec, Mistrz Polski Seniorów z 2015 roku (64kg) i 2016 roku (75kg) przegrał z mało znanym jeszcze na krajowych ringach Ryszardem Lewickim, trenującym w Sheffield. 
 
W dzisiejszych walkach półfinałowych Bartosz Gołębiewski (KKB RUSHH Kielce) pokonał Sebastiana Rembeckiego (KS Górnik Wieliczka) 5:0, a Daniel Adamiec (KKB RUSHH Kielce) przegrał z Ryszardem Lewickim (BKS Skorpion Szczecin) 0:5. 
 
- Wcześniej w Mistrzostwach Polski Juniorów miałem srebro, w młodzieżowców 1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe medale oraz w seniorach 2 złote i 2 srebrne medale – dodał broniący tytułu Bartosz Gołębiewski, który zapewnił sobie 10 medal z Mistrzostw Polski. W latach 2017-2018 wygrywa wszystkie MP – młodzieżowców i seniorów. Czy wygra w Sulejowie, okaże się w piątek po walce z Lewickim. 
 
Bardzo ciekawie zapowiadają się również pojedynki o złote medale w wyższych kategoriach wagowych – 81kg spotkają się koledzy klubowi z BKS Skorpion Szczecin Łukasz Stanioch i Sebastian Wiktorzak, 91kg powalczą Michał Soczyński (KS PACO Lublin) i Aleksander Celejewski (BKS Radomiak Radom), +91kg zmierzą się Aleksander Stawirej (KS Ziętek Team Kalisz) i Damian Knyba (BSB Astoria Bydgoszcz). 
 
Kadrowicze będą rywalizować o złoto także w wadze 64kg – rywalem Mistrza Polski Seniorów Damiana Durkacza (KS Spartan Knurów) będzie broniący tytułu Mistrza Polski Młodzieżowców Karol Kowal (BKS Skorpion Szczecin). 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.