Łukasz Butryński: cenny sprawdzian z Ukrainkami, a w planach dwumecz z Włoszkami

- Za naszymi kadrowiczkami cenny sprawdzian z Ukrainkami, a w planach mamy jeszcze dwumecz z Włoszkami – mówi trener Łukasz Butryński, który współprowadzi zgrupowanie kadetek w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu.

- Od kilku dni kadetki trenują w Ośrodku w Wałczu, a w miniony weekend - w ramach obozu i przygotowań do dwumeczu z Włoszkami - boksowały w Grand Prix w Szczecinie z reprezentantkami Ukrainy. Start bardzo cenny, bo nasze młode zawodniczki bardzo potrzebują doświadczenia międzynarodowego – powiedział szkoleniowiec KS Korona Wałcz.
 
W kadrze narodowej Łukasz Butryński współpracuje z głównym szkoleniowcem Kamilem Gorządem. Obecnie on przebywa w MŚ Seniorek w Stambule, dlatego z kadetkami pracują wspomniany Łukasz Butryński, Przemysław Leniec i Tomasz Hałas.
 
- W Szczecinie najlepiej spisały się Kinga Krówka, Sandra van der Zanden, Joanna Szlędak oraz Antonina Hader, wyróżniającą się młodziczka trenująca ze starszymi koleżankami na koszt klubu. Pokonały zawodniczki z Ukrainy, w większości medalistki i uczestniczki Mistrzostw Europy -przyznał trener Łukasz Butryński.
 
Szkoleniowiec z Wałcza dodał także: - Bardzo dobrze pokazały się również Nicole Strugała, minimalnie ulegając 1:2 aktualnej Mistrzyni Europy, oraz Oliwia Jakubczyk, która pokonała aktualną Mistrzynię Niemiec i uczestniczkę ostatnich Mistrzostw Europy Juniorek w Sofii.
 
Z kolei reprezentacja polskich kadetów, prowadzona przez trenerów Dariusza Kochanowskiego i Cezarego Rzepnickiego, rozpoczęła zgrupowanie w COS – OPO w Zakopanem.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.