Mistrzostwa Świata w Stambule: Rygielska w ćwierćfinale. Cztery szanse medalowe Polek

Aneta Rygielska (66 kg) wygrała swoją drugą walkę w odbywających się w Stambule Mistrzostwach Świata. W niedzielę wieczorem pokonała Ankushitą Boro z Indii 5:0. Jutro cztery reprezentantki Polski powalczą o medale.

26-letnia Aneta Rygielska kontrolowała przebieg pojedynku z 21-letnią zawodniczką z Azji. Po pierwszej rundzie prowadziła 10-9 na kartach pięciu sędziów, a po drugiej już 20-17, bowiem rywalka otrzymała ostrzeżenie. Ostatecznie Polka triumfowała zdecydowanie 30-26, 30-26, 30-25, 29-27, 29-27.

Jutro Aneta Rygielska spotka się z Algierką Ichrak Chaib, a stawką będzie medal MŚ 2022. Wcześniej torunianka pokonała w Stambule Słowenkę Tanję Ovsenik 5:0.

Aneta Rygielska, medalistka Mistrzostw Europy i Igrzysk Europejskich, była już w ćwierćfinale Mistrzostw Świata w 2016 roku w wadze 57 kg. Wówczas nie udało jej się stanąć na podium.

W poniedziałek, 16 maja o medale MŚ walczyć będą, poza Rygielską, także Daria Parada (70 kg) oraz dwie polskie zawodniczki, które rozpoczną turniej Oliwia Toborek (81kg) i Lidia Fidura (+81 kg).