Delphine.jpg

Wicemistrzyni Europy Delphine Mancini w składzie Francuzek

Tegoroczna srebrna medalistka Mistrzostw Europy w Sofii Delphine Mancini wystąpi w jutrzejszym meczu Polska - Francja w Bytomiu. W czerwcu w Bułgarii walczyła w finale wagi -54kg, a w sobotę zmierzy się z Mileną Zglenicką w kategorii -51kg. 
 
W ME 2018 brązowy medal wywalczyła Mona Mestiaen -57kg. Ona również będzie walczyła w spotkaniu z naszymi reprezentantkami, a jej rywalką na bytomskim ringu będzie Anna Góralska. 
 
Największa gwiazda francuskiej reprezentacji Estelle Mossely (-60kg) - mistrzyni Igrzysk w Rio i aktualna Mistrzyni Świata - nie powalczy z Anetą Rygielską, bowiem kilka tygodni temu zaczęła zawodową karierę. 
 
Ciekawie zapowiada się też pojedynek Elżbiety Wójcik -75kg z doświadczoną 32-letnią Aleksandrą De Hutten, brązową medalistką ME 2007, która 3 lata później uległa ciężkiemu wypadkowi. 
 
Mecz Francja - Polski rozpocznie się w sobotę o g. 18. To będzie debiut Karoliny Michalczuk w roli trenerki naszej reprezentacji. Zaplanowanych jest 10 walk w 8 kategoriach wagowych. Sędzią głównym będzie Andrzej Filipek, a delegatem technicznym (ITO) Piotr Byrdy. 
 
Pary meczu Polska - Francja
 
1 48 Adriana Marczewska - Marie Connan   
2 51 Milena Zglenicka - Delphine Mancini   
3 51 Sandra Drabik - Houria Sjalout   
4 54 Laura Grzyb - Caroline Cruveillier   
5 57 Anna Góralska - Marine Camara    
6 57 Sandra Kruk - Mona Mestiaen   
7 60 Aneta Rygielska - Rima Tbd   
8 64 Natalia Barbusińska - Mariam Sidibe   
9 69 Karolina Koszewska - Emilie Sonvico   
10 75 Elżbieta Wójcik - Aleksandra De Hutten
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.