pol-fra-2.jpg

Polska – Francja 16:4 w trenerskim debiucie Karoliny Michalczuk 

 
Po bardzo dobrym występie reprezentantki Polski pokonały w Bytomiu Francję 16:4 w meczu towarzyskim. To był niezwykle udany debiut utytułowanej Karoliny Michalczuk w roli trenerki kadry Biało-Czerwonych. 
 
Początek meczu był wyrównany, a po 4 walkach na tablicy wyników mieliśmy remis 4:4. Adriana Marczewska w wadze -48kg wygrała z Marie Connan 2:1, w kategorii -51kg Milena Zglenicka przegrała z Delphine Mancini 0:3, a Sandra Drabik pokonała Hourię Djalout 3:0, zaś w wadze -54 kg Laura Grzyb uległa Caroline Cruveillier 1:2. 
 
Od pojedynku numer 5 zwyciężały już tylko polskie pięściarki. Po sukcesie Natalii Barbusińskiej (-64kg) z Mariam Sidibe było pewne, że Polki wygrają dzisiejsze spotkanie z Trójkolorowymi. Biało-Czerwone objęły wtedy prowadzenie 12:4. 
 
- To był ciężki pojedynek, rywalka była wymagająca i trudna do rozgryzienia. Jestem młodą zawodniczką z niewielkim stażem, a takie mecze są dla mnie wielkim doświadczeniem - mówiła na antenie TVP Sport Natalia Barbusińska. 
 
Kropkę nad „i” postawiły Karolina Koszewska -69kg i Elżbieta Wójcik -75kg. 
 
- Byłam z Karoliną Michalczuk w kadrze narodowej, kiedy trenerem był Leszek Piotrowski obecny prezes Polskiego Związku Bokserskiego. Karolina przychodziła do naszego narożnika i zawsze pozytywnie na mnie wpływała, potrafiła zmotywować, dodać otuchy, ale też pocieszyć. Cieszę się, że jest trenerką reprezentacji - powiedziała Karolina Koszewska, była mistrzyni i wicemistrzyni Europy, a na ringach zawodowych mistrzyni świata. 
 
Od poniedziałku nasze zawodniczki startować będą w silnie obsadzonych Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska w Gliwicach. 
 
Wynik meczu Polska – Francja 16:4 
 
1 48 Adriana Marczewska - Marie Connan wygr. Marczewska 2:1 
2 51 Milena Zglenicka - Delphine Mancini wygr. Mancini 3:0 
3 51 Sandra Drabik - Houria Sjalout wygr. Drabik 3:0 
4 54 Laura Grzyb - Caroline Cruveillier wygr. Cruveillier 2:1 
5 57 Anna Góralska - Marine Camara wygr. Góralska 3:0 
6 57 Sandra Kruk - Mona Mestiaen wygr. Kruk 3:0 
7 60 Aneta Rygielska - Rima Ayadi wygr. Rygielska 2:1 
8 64 Natalia Barbusińska - Mariam Sidibe wygr. Barbusińska 3:0 
9 69 Karolina Koszewska - Emilie Sonvico wygr. Koszewska 3:0 
10 75 Elżbieta Wójcik - Aleksandra De Hutten wygr. Wójcik 3:0 
 
(autor zdjęcia - Damian Parzych)

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.