Olimpijczycy na ostatniej prostej przed wyjazdem do Tokio

Już tylko 3 tygodnie pozostały do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, gdzie w turnieju olimpijskim boksować będzie czworo naszych reprezentantów – Sandra Drabik (51 kg), Karolina Koszewska (69 kg), Elzbieta Wójcik (75 kg) i Damian Durkacz (63 kg).

Nasze zawodniczki trenują na ostatnim przedolimpijskim zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu w Giżycku, a wraz z nimi kilka innych zawodniczek – Karolina Ampulska (54 kg), Julia Chudy (69 kg) i Agata Kaczmarska (75 kg). Pomogą uczestniczkom Igrzysk w przygotowaniach do zawodów w Japonii.
 
Damian Durkacz (63 kg) trenuje obecnie w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. Obóz sportowy pod Tatrami potrwa do 4 lipca, a od 7 do 16 lipca nasz Olimpijczyk będzie uczestniczył w ostatnim zgrupowaniu w COS „Cetniewo” we Władysławowie. Towarzyszy mu kilku sparingpartnerów z kadry narodowej.
 
Trenerami naszych seniorskich reprezentacji są Karolina Michalczuk i Walery Karnilau.
 
Po raz pierwszy w historii w Igrzyskach Olimpijskich w turnieju bokserskim wystąpią i nasze pięściarki, i nasi pięściarze. W 2012 roku w Londynie startowała Karolina Michalczuk, zaś w 2016 roku w Rio de Janeiro wystąpili Tomasz Jabłoński i Igor Jakubowski.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.