ME Kadetów: kolejne medalowe szanse przed Polakami

W środę późnym wieczorem 19-osobowa reprezentacja Polski, pod wodzą trenerów głównych Krzysztofa Szota i Tomasza Winiarskiego, udaje się do Tbilisi na Mistrzostwa Europy Kadetów (EUBC Junior European Boxing). To kolejne medalowe szanse przed Biało-Czerwonymi.

Po świetnych występach w kwietniowych Młodzieżowych Mistrzostwach Świata (Youth) w Kielcach i czerwcowych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy (U22) we włoskim Roseto degli Abruzzi, Polaków czeka kolejne mistrzowskie wyzwanie w stolicy Gruzji.
 
Organizatorzy poinformowali, że zgłoszonych zostało 115 zawodniczek i 224 zawodników z 30 państw. W Tbilisi startować będą pięściarki i pięściarze urodzeni w latach 2005-2006 – bokserki i bokserzy w 13 kategoriach wagowych od 46 kg do +80 kg.
 
Losowanie zostanie przeprowadzone 2 lipca w godzinach popołudniowych, a pierwsze walki na gruzińskim ringu w sobotę, 3 lipca. Pojedynki finałowe odbędą się 11 lipca. Oprócz Polaków zgłoszeni są m.in. Ormianie, Azerowie, Białorusini, Gruzini, Włosi, Mołdawianie, Czarnogórcy, Rosjanie, Hiszpanie i Ukraińcy. Zapowiada się bardzo ciekawy turniej.
 
Wcześniej w tym roku nasi reprezentanci zdobywali medale w MMŚ w Kielcach – 3 srebrne i 5 brązowych oraz w MME U22 – 1 złoty i 4 brązowe. Dwa razy na podium była Martyna Jancelewicz (KB Taurus Goleniów) w kat. 81 kg – wywalczyła złoto w Italii i brąz w kieleckiej Hali Legionów.
 
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.