ME U22 we Włoszech: w czwartek Martyna Jancelewicz powalczy o złoto

W czwartek, 24 czerwca Martyna Jancelewicz stanie przed szansę zdobycia tytułu Młodzieżowej Mistrzyni Europy. Na ringu we włoskim Roseto degli Abruzzi pięściarka KB Taurus Goleniów spotka się z Rumunką Marią Petcu Alexandru. Walka odbędzie się na ringu A jako przedostatnia, 9. Seria finałowa rozpoczyna się o g. 15:00, więc nasza reprezentantka będzie boksować po 17:00.

To drugi tegoroczny medal 19-letniej Martyny Jancelewicz w wielkim międzynarodowym turnieju. W kwietniu wywalczyła brąz podczas Młodzieżowych (Youth) Mistrzostw Świata w Kielcach.
 
W 2019 roku Martyna Jancelewicz, której trenerem klubowym jest Remigiusz Gajewski, zdobyła brąz podczas ME Juniorek w Sofii. Z kolei w 2018 roku została Wicemistrzynią Europy Kadetek w rosyjskiej Anapie.
 
Martyna Jancelewicz (w kadrze narodowej jej trenerka jest Karolina Michalczuk) będzie miała szansę w czwartek powtórzyć sukces Agaty Kaczmarskiej z 2018 roku. Wtedy w Targu Jiu w Rumunii w finale tej samej wagi 81 kg wygrała z Turczynką Selmą Karakoyun 5:0.
 
Przed 3 laty w finałach w Rumunii były też inne Polki – w wadze 54 kg Anna Góralska przegrała z Angielką Ebonie Jones 0:5, a w 69 kg Natalia Marczykowska z Bułgarą Melis Yonuzovą 0:5. W 2019 roku we Władykaukazie, w pojedynkach o złoto w kategorii 75 kg Agata Kaczmarska przegrała z Rosjanką Anastasiyą Shamonovą 0:5, a w 81 kg Aleksandra Smuklerz z Rosjanką Mariią Shishmarevą 1:4.
 
W MME w Roseto degli Abruzzi brązowe krążki dla Polski wywalczyli Agata Kaczmarska (75 kg), Oliwia Toborek (+81 kg), Paweł Brach (56 kg) i Mateusz Bereźnicki (91 kg).

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.