Martyna Jancelewicz Młodzieżową Mistrzynią Europy!

Kolejny wspaniały sukces reprezentantki Polski w boksie olimpijskim. Po emocjonującej walce Martyna Jancelewicz (KB Taurus Goleniów) wygrała jednogłośnie z Rumunką Marią Petcu Alexandru i została Młodzieżową Mistrzynią Europy (U22) w wadze 81 kg.

W dzisiejszym finale we włoskim Roseto degli Abruzzi nasza pięściarka pokazała wielką klasę. Już po 2 rundach prowadziła 20-18 na kartach wszystkich sędziów. W ostatniej Rumunka wygrała decyzją sędziów minimalnie 3:2, ale oczywiście nie miało to wpływu na końcowy werdykt. Martyna Jancelewicz zwyciężyła 5:0 (29-28, 30-27, 29-28, 29-28, 30-27) i zdobyła złoty medal. Gratulacje dla trenerów w klubie i kadrze narodowej.
 
Złoto w wadze 81 kg to jednocześnie powtórzenie sukcesu Agaty Kaczmarskiej z turnieju w Rumunii w 2018 roku.
 
Dla Martyny Jancelewicz to już 4 (!) medal w mistrzowskich zawodach międzynarodowych. Zaczęła od Wicemistrzostwa Europy Kadetek, potem zdobyła brąz ME Juniorek, a w kwietniu tego roku sięgnęła po brąz Młodzieżowych (Youth) Mistrzostw Świata w Kielcach.
 
W MME w Roseto degli Abruzzi brązowe krążki dla Polski wywalczyli Agata Kaczmarska (75 kg), Oliwia Toborek (+81 kg), Paweł Brach (56 kg) i Mateusz Bereźnicki (91 kg). Piękny sukces Biało-Czerwonych.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.