ME U22 we Włoszech: Mateusz Bereźnicki z brązem!

Mimo świetnego początku Mateusz Bereźnicki (91 kg) przegrał z Rosjaninem Vladimirem Uzunianem 0:5 w półfinale Młodzieżowych Mistrzostw Europy U22 w Roseto degli Abruzzi. Nasz reprezentant zdobył brązowy medal w Italii.

Pierwsza runda zdecydowanie dla Polaka – 4:1, ale w następnej rywal zwyciężył 5:0. W decydującym starciu Mateusz Bereźnicki niestety dostał ostrzeżenie i potrzebował nokautu, by pokonać przeciwnika z Rosji. Końcowy werdykt był na korzyść Uzuniana 29-27, 29-27, 29-27, 29-27, 30-26. W finale spotka się z Gruzinem Artyomem Yordanyanem, który wygrał z Irlandczykiem Michaelem Marleyem Jackiem 5:0.
 
Medal Mateusza Bereźnickiego to kolejny tegoroczny sukces w polskim męskim boksie olimpijskim w kategorii ciężkiej. W kwietniu Młodzieżowym (Youth) Wicemistrzem Świata w limicie 91 kg na ringu w Kielcach został Jakub Straszewski.
 
Dziś w Italii odbyły się walki półfinałowe MME. Już wcześniej informowaliśmy, że do finału awansowała Martyna Jancelewicz (81 kg) i w czwartek będzie boksowała o złoto z Rumunką Marią Petcu Alexandru.
 
Brązowe krążki dla Mateusza Bereźnickiego oraz Agaty Kaczmarskiej (75 kg), Oliwii Toborek (+81 kg) i Pawła Brach (56 kg), któremu niestety problemy zdrowotne uniemożliwiły rywalizowanie w 1/2 finału.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.