ME U22 we Włoszech: 320 tysięcy dolarów w puli nagród!

Kierowana przez Prezydenta Umara Kremleva federacja AIBA ufundowała pulę nagród w wysokości 320 tysięcy dolarów dla medalistów Młodzieżowych Mistrzostw Europy U22 w Roseto degli Abruzzi. Na podium włoskiego turnieju zobaczymy 5 reprezentantów Polski.

- Nagrody są jednakowe dla obu płci we wszystkich 10 kategoriach wagowych. Dbamy o dobro naszych sportowców, dlatego tak ważne jest, aby zapewnić medalistom nagrody pieniężne – mówi szef AIBA, Umar Kremlev.
 
Złoci medaliści otrzymają 8 000 USD, srebrni 4000 USD i wszyscy brązowi 2000 USD.
 
Z premiami finansowymi do Polski wróci pięcioro naszych pięściarzy i pięściarek. Dziś walki półfinałowe stoczą Agata Kaczmarska (75 kg), Martyna Jancelewicz (81 kg), Oliwia Toborek (+81 kg), Mateusz Bereźnicki (81 kg). W strefie medalowej jest też Paweł Brach (56 kg), ale ze względu na kłopoty zdrowotne nie może przystąpić do walki w 1/2 finału z Irlandczykiem Adamem Brianem Hessionem.
 
- Osiągnięcia bokserów powinny być doceniane i nagradzane. (...) Ich ciężka praca i poświęcenie są wyjątkowe i bardzo godne szacunku. Chcę ich zachęcić do dalszych postępów – dodał Rosjanin Umar Kremlev, który niedawno gościł w Polsce podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata Kielce ‘2021.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.