Sandra Drabik i Karolina Koszewska zaczną paryskie kwalifikacje od ćwierćfinałów

Z kim polscy bokserzy powalczą w Paryżu (4-8 czerwca) o awans na Igrzyska Olimpijskie w Tokyo? Rywale są znani od marca 2020 roku, bowiem wtedy rozpoczęły się kwalifikacje w Londynie, które szybko zostały przerwane z powodu koronawirusa.

Niektórzy z naszych reprezentantów wygrali po jednej walce, Elżbieta Wójcik (75 kg) i Adam Kulik (+91 kg) nie zdążyli przystąpić do rywalizacji, ale są też tacy niestety, którzy już odpadli. Z kolei pierwsze zwycięstwo odniósł Mateusz Masternak (91 kg), ale zdecydował się kontynuować karierę wśród zawodowców, a przepisy są takie, że nikt z Polaków nie mógł go zastąpić w wadze ciężkiej.
 
Od ćwierćfinałów w Londynie boksować będą Sandra Drabik (51 kg) i Karolina Koszewska (69 kg). Obydwu polskim reprezentantkom potrzebne są zwycięstwa w tych walkach, by zapewnić sobie olimpijską kwalifikację. Z wagi 51 kg awans uzyska 6 zawodniczek, z wagi 69 kg – 5 zawodniczek. Oczywiście porażki nie przekreślają końca marzeń o Igrzyskach w Tokyo.
 
Również jedną walkę musi wygrać Damian Durkacz (63 kg), który jest w 1/8 finału. Z jego kategorii zakwalifikuje się 8 pięściarzy.
 
Pozostałych naszych reprezentantów czeka dłuższa droga na Igrzyska, np. z kategorii 75 kg kobiet i +91kg mężczyzn awansują po 4 osoby, czyli Elżbieta Wójcik i Adam Kulik muszą pokonać po dwoje rywali.
 
Plan walk Polaków
 
1/4 finału Sandra Drabik (51 kg) – Charley Davison (Wlk. Brytania), awansuje 6 zawodniczek
1/8 finału Sandra Kruk (57 kg) – Stanimira Petrova (Bułgaria), awansuje 6 zawodniczek
1/8 finału Aneta Rygielska (60 kg) – Kellie Harrington (Irlandia), awansuje 6 zawodniczek
1/4 finału Karolina Koszewska (69 kg) – Nadine Apetz (Niemcy), awansuje 5 zawodniczek
1/8 finału Elżbieta Wójcik (75 kg) – Aynur Rzayeva (Azerbejdżan), awansują 4 zawodniczki
 
1/8 finału Damian Durkacz (63 kg) – Milan Fodor (Węgry), awansuje 8 zawodników
1/8 finału Adam Kulik (+91 kg) - Mahammad Abdullayev (Azerbejdżan), awansuje 4 zawodników

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.