Ostatni krok naszych pięściarek przed Paryżem

Dzisiaj we Włoskim Narodowym Centrum Treningowym w Asyżu nasze pięściarki rozpoczynają ostatnią część przygotowań do europejskich kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

W Italii przez tydzień będą trenowały Sandra Drabik (51 kg), Sandra Kruk (57 kg), Aneta Rygielska (60 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg). Sprawy rodzinne zatrzymały w Warszawie Karolinę Koszewską (69 kg), która bardzo dobrze spisywała się podczas kwietniowego zgrupowania właśnie w Asyżu.
 
- W sobotę, 29 maja będę uczestniczyła w bardzo ważnym wydarzeniu mojego młodszego syna Szymona, jakim jest Pierwsza Komunia Święta. Na szczęście uroczystość nie koliduje z turniejem. W najbliższych dniach w Warszawie będę kontynuowała przygotowania do kwalifikacji olimpijskich – mówiła Karolina Koszewska, Mistrzyni Igrzysk Europy.
 
Niedawno Polki bardzo dobrze spisały się w silnie obsadzonym turnieju Grand Prix w Ústí nad Łabą. W Czechach złote medale zdobyły Sandra Drabik (51 kg) i Karolina Koszewska (69 kg), srebro wywalczyła Aneta Rygielska (60 kg), zaś brąz Elżbieta Wójcik (75 kg). Sandra Drabik zwyciężyła w 4 pojedynkach, Karolina Koszewska w 3 i Aneta Rygielska w 2.
 
Z kolei kadra mężczyzn przygotowuje się do kwalifikacji olimpijskich i Mistrzostw Europy U22 na obozie treningowym w Tbilisi.
 
Biało-Czerwoni polecą 1 czerwca bezpośrednio z Gruzji (Damian Durkacz 63 kg) i Włoch na europejskie eliminacje olimpijskie do Włoch, zaś tego samego dnia dołączą do nich Karolina Koszewska i Adam Kulik (+100 kg).

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.