Damian Durkacz: bardzo dobre treningi zadaniowe z Gruzinami

- Jestem bardzo zadowolony ze zgrupowania w Tbilisi. Gruzini mają w składzie kilku medalistów Mistrzostw Europy – mówi Damian Durkacz (63 kg), który w gruzińskiej stolicy przygotowuje się do europejskich kwalifikacji olimpijskich w Paryżu.

Z kadrą narodową Gruzji trenują Jarosław Iwanow (57 kg), Bartłomiej Przybyła (63 kg), Damian Durkacz (63 kg), Bartosz Gołębiewski (75 kg), Oskar Safaryan (+91 kg). Sztab Biało-Czerwonych tworzą trerzy Walery Karnilau i Ireneusz Przywara i fizjoterapeuta Mateusz Prześniak.
 
- Fajnie, że doszło do zgrupowania z Gruzinami. Na treningach i zadaniówkach zawsze podchodzą z charakterem. Bo na takim etapie jest mi potrzebna taka praca szkoleniowa z mocnymi rywalami. To dobrze wpłynie na turniej kwalifikacyjny. Z ich reprezentacji jedzie 4 bokserów do Paryża – powiedział Damian Durkacz, którego jednego zwycięstwo dzieli od wyjazdu na Igrzyska w Tokyo.
 
Gruzini zdobywali medale podczas np. ostatnich Mistrzostw Europy Seniorów połączonych z Igrzyskami Europy w Mińsku (2019 rok) i ME U22 we Władykaukazie (2019).
 
- To już ostatnie dni zgrupowania. Treningi już są krótkie ale dynamiczne. Jestem przygotowany do walki z Węgrem Milanem Fodorem w Paryżu – dodał pięściarz Concordii Knurów.
 
W kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich nasz kraj w boksie mężczyzn reprezentować będą dwaj zawodnicy – Damian Durkacz (63 kg) i Adam Kulik (+91 kg).

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.