MMŚ w Kielcach: protest rozpatrzony pozytywnie, Barbara Marcinkowska z medalem

Protest polskiej reprezentacji został rozpatrzony pozytywnie, co oznacza, że Barbara Marcinkowska (69 kg) zdobędzie medal Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Kielcach. Nasi reprezentanci wywalczą aż 8 medali – 7 pięściarki i 1 pięściarz.

Protest dotyczył werdyktu w ćwierćfinałowej walce Barbary Marcinkowskiej (Pomorzanin Toruń) z Rosjanką Anastasiiją Khoulevą. W opinii przedstawicieli polskiej reprezentacji, to nasza zawodniczka była lepszą zawodniczką, zasłużyła na wygraną i awans do strefy medalowej. Tymczasem zdanie sędziów było podzielone i oni przyznali zwycięstwo Rosjance 3:2.
 
Polacy wnieśli oficjalny protest, a po kilkugodzinnym oczekiwaniu zapadła decyzja – wynik pojedynku zostaje zmieniony na korzyść Barbary Marcinkowskiej, która jest w strefie medalowej i zobaczymy ją w półfinale.
 
Z reprezentacji kobiet swoje ćwierćfinałowe walki wygrały, zapewniając sobie co najmniej brązowe medale: Natalia Kuczewska (48 kg, Mazur Ełk), Karolina Ampulska (54 kg, Wda Świecie), Wiktoria Tereszczak (64 kg, Ring Bielsko-Biała), Daria Parada (75 kg, Skorpion Szczecin), Oliwia Toborek (+81 kg, Żoliborska Szkoła Boksu Warszawa), a w losowaniu szczęście dopisało Martynie Jancelewicz (81 kg, Taurus Goleniów).
 
W kadrze męskiej najlepszy Jakub Straszewski (91 kg, Champion Włocławek), który wygrał już 3 walki i jest w półfinale.
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.