Młodzieżowe MŚ w Kielcach: Wiktoria Tereszczak i Daria Parada w półfinale!

Wiktoria Tereszczak (64 kg) i Daria Parada (75 kg) to już 6 i 7 pięściarki kadry narodowej Polski, które zobaczymy na podium Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Kielcach. Obie wygrały walki ćwierćfinałowe i są w półfinale turnieju mistrzowskiego w Hali Legionów.

Po bardzo dobrym występie Wiktoria Tereszczak (Ring Bielsko-Biała) nie dała praktycznie żadnych szans Iulii Gucie, pokonując przeciwniczkę z Rumunii 5:0 – wszyscy sędziowie każdą rundę przyznali polskiej zawodniczce.
 
W poniedziałek w wieczornej serii boksowały też dwie nasze Mistrzynie Europy z Budvy – Alexas Kubicka (51 kg) i Daria Parada (75 kg). Niestety nie udało się awansować do strefy medalowej pierwszej z wymienionych Polek. Jej rywalka Babyrojisana Naorem Chanu walczyła nieczysto, dużo faulowała, ale sędzia nie ukarał pięściarki z Indii ani jednym ostrzeżeniem. Końcowy werdykt to 5:0 dla Hinduski (29-28, 30-27, 30-27, 30-27, 30-27). Zawodniczka Carbo Gliwice tym razem bez medalu, ale ciekawa przyszłość sportowa przed Alexas.
 
Na koniec dnia rywalizująca w wadze średniej Mistrzyni Europy Daria Parada (Skorpion Szczecin) spotkała się z Włoszką Chiarą Saraiello. Reprezentantka Biało-Czerwonych boksowała technicznie, uważanie i dojrzale, starając się nie wdawać w bijatykę. Po 2 rundach prowadziła 20-18, więc pięściarka z Italii musiała ostro zaatakować w trzeciej. Polka jednak świetnie sobie poradziła, rywalka nie miała na nią sposobu i zwyciężyła 5:0 (30-27, 30-27, 30-27, 30-27, 3-27)
 
Wcześniej w poniedziałek medale zagwarantowali sobie Karolina Ampulska (54 kg/Wda Świecie) i Jakub Straszewski (91 kg/Champion Włocławek). Na podium staną także Natalia Kuczewska (49 kg/Mazur Ełk), Martyna Jancelewicz (81 kg/Taurus Goleniów), Oliwia Toborek (+81 kg/ Żoliborska Szkoła Boksu Warszawa).
 
Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu Polki wywalczyły 6 medali podczas Mistrzostw Europy w czarnogórskiej Budvie.
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.