MMŚ w Kielcach: Umar Kremlow - to wielkie święto boksu

We wtorek rozpoczęły się w Kielcach Młodzieżowe Mistrzostwa Świata kobiet i mężczyzn. - To wielkie święto boksu – mówi Umar Kremlow, powiedział prezydent Światowej Organizacji Boksu Amatorskiego (AIBA). W Hali Legionów przez prawie 2 tygodnie rywalizować będzie 414 zawodników i zawodniczek z 51 krajów.

- Chciałbym bardzo podziękować prezydentowi Światowej Organizacji Boksu Amatorskiego za ogromne zaufanie i powierzenie nam organizacji tej imprezy. Dziękuję też za wsparcie mistrzostw kwotą 2 mln zł. Jestem przekonany, że nie zawiedziemy przy ich organizacji i w przyszłości tego typu imprezy ponownie będą odbywały się w Polsce – powiedział na konferencji prasowej Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego.
 
Prezydent AIBA podkreślił, że mistrzostwa są organizowane w trudnej sytuacji dla sportu i całego świata z powodu koronawirusa. - Naszym dzieciom, bo tak traktuję wszystkich zawodników i zawodniczki, przyszło rywalizować w czasie pandemii. Dzięki polskim działaczom ci młodzi ludzie, którzy przygotowywali się do tych mistrzostw, mają szansę zmierzyć się w sportowej walce ze swoimi rówieśnikami z całego świata – podkreślił Umar Kremlow. Dodał, że mistrzostwa organizowane w Kielcach to wielkie święto tej dyscypliny sportu.
 
- Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że profesjonalni sportowcy mogą walczyć i w ten sposób rozwijać swoje pasje sportowe. Dzisiaj rozpoczynamy imprezę, która jest wielkim świętem światowego boksu. Niech wygrają najlepsi – zaznaczył prezydent AIBA.
 
Sekretarz generalny AIBA Istvan Kovacs podkreślił, że cieszy się, że taka impreza bokserska odbywa się w Polsce, która jest jego drugim domem. Były znakomity pięściarz przypomniał, że to w naszym kraju rozpoczynał i kończył swoją karierę sportową. - W światowej federacji dbamy o rozwój boksu olimpijskiego, staramy się, aby wszystko stało na jak najwyższym poziomie. Nasza współpraca z polską stroną układa się wzorcowo. Jestem przekonany, że wśród dzisiejszych zawodników znajdują się kolejni wspaniali sportowcy, którzy będą napędzać rozwój naszej dyscypliny.
 
Z przesłaniem do uczestników mistrzostw zwróciła się wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Anna Krupka. Przypomniała, że resort na organizację imprezy przekazał 800 tys. zł, a premier Mateusz Morawiecki z rezerwy ogólnej dołożył kolejne 500 tys. zł. - Łącznie z osobami towarzyszącymi do Kielc przyjedzie od 2 do 3 tys. gości z zagranicy. Mistrzostwa to doskonała promocja polskiego sportu, boksu, Kielc i Ziemi Świętokrzyskiej. Impreza odbywa się w czasie pandemii koronawirusa. Wiemy już, że wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali negatywne wyniki testów. Mam nadzieję, że wyjadą z Kielc z dobrymi wspomnieniami, a nasze miasto będzie miejscem, w którym rozpoczęła się niejedna światowa kariera pięściarska – podkreśliła Anna Krupka.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.