„Grand Prix” w Zagrzebiu: półfinałowa porażka Angeliki Krysztoforskiej

Angelika Krysztoforska (MKSW Pomorzanin Toruń) przegrała z Olimpijką z Rio de Janeiro Chorwatką Nikoliną Cacić w półfinale kategorii 52 kg turnieju bokserskiego „Grand Prix” w Zagrzebiu.

Reprezentantka Polski walczyła dziś z bardzo dobrą rywalką, Nikolina Cacić to Wicemistrzyni Świata Juniorek z 2018 roku i Wicemistrzyni Europy Juniorek z 2019 roku. W tych drugich zawodach wygrała w półfinale z Karoliną Ampulską z Wdy Świecie.

- Jutro o 3 miejsce Angelika Krysztoforska będzie boksowała z Chorwatką Tajaną Koscak, która uległa Serbce Ninie Radovanović – mówi trener Kamil Gorząd, współpracujący z Polskim Związkiem Bokserskim.

W finale wystąpi startująca w kategorii 63 kg Wioleta Teichmann (TS Wisła Kraków). W piątkowe popołudnie w półfinale Chorwatka Sara Beram pokonała rodaczkę Luciję Atlija. To właśnie Sara Beram będzie przeciwniczką Polki.

- Jutro decydujące pojedynki w stolicy Chorwacji i bardzo mocno liczę na nasze zawodniczki – dodał szkoleniowiec.

Panie walczą w Grand Prix w Zagrzebiu w dwóch kategoriach wagowych.