Mistrzostwa Polski w Wałbrzychu: Mateusz Goiński wygrał z Adrianem Spoździałem

W Wałbrzychu rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Seniorów w boksie. W jednej z najciekawiej zapowiadającej się poniedziałkowej walce, w 1/16 finału wagi średniej (75 kg) Aktualny Wicemistrz Polski Mateusz Goiński wygrał z Adrianem Spoździałem 5:0.

Mateusz Goiński jest doświadczonym pięściarzem, a w swoim dorobku ma m.in. 4 srebrne medale MP Seniorów, zarówno w kategorii 75 kg, jak i 81 kg. Adrian Spoździał rok temu wygrał Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w wadze 75 kg, zaś w MP Seniorów 2020 był w ćwierćfinale 81 kg. A jeszcze niedawno, w 2018 roku wywalczył brąz MMP w 69 kg.

W innym dzisiejszym pojedynku eliminacyjnym kat. 75 kg utytułowany Rafał Perczyński pokonał Adnana Al Nassera 5:0. Triumfator tej rywalizacji boksował już w finale MP 2016, później zdobywał brązowe medale.

W wadze średniej tytułu mistrzowskiego broni Bartosz Gołębiewski. W 1/8 finału jego przeciwnikiem będzie Dawid Wites.

Do interesujących walk doszło w nowym-starym limicie 63,5 kg. W 1/16 finału Albert Orzeł wygrał z Tomaszem Szalą 3:2. U wszystkich sędziów na kartach był rezultat 29-28, z tym 3-krotnie dla zawodnika, który w 2019 roku sięgnął po brąz MPS w kategorii 57 kg i brąz MMP w wadze 63 kg.

W walce o ćwierćfinał Albert Orzeł spotka się z dawnym kadrowiczem Markiem Pietruczukiem, który pokonał Artura Dzido 5:0.

W tamtym roku ostrołęczanin Marek Pietruczuk wrócił do boksu po 3,5-letniej przerwie. W 2017 roku został mistrzem kraju do 60 kg.

W najlepszej 16 zawodów w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym „Aqua Zdrój” są już m.in. Arkadiusz Zakharyan – Kacper Łaszczyk, Bartłomiej Przybyła – Kacper Machnik, Dominik Palak – Mateusz Ptasiński i Beniamin Zarzeczny – Denis Mądry.

Dwie walki w 1/16 finału odbyły się też w wadze 71 kg. W jednej z nich Łukasz Niemczyk, medalista wielu imprez rangi MP, wygrał z Jarosławem Gałązką 5:0. W poprzednim czempionacie Łukasz Niemczyk doszedł do ćwierćfinału, ale potem pokazał się z dobrej strony na gali „Suzuki Boxing Night IV – Starcie Mistrzów” w Lublinie.

Wieczorem w Wałbrzychu przeprowadzone zostanie losowanie Mistrzostw Polski Seniorek. Organizatorami turnieju są Miasto Wałbrzych, Imperium Boxing Wałbrzych, Polski Związek Bokserski.