MP Kadetów – OOM: Nikolas Pawlik i Iwan Kucherenko znów na najwyższym stopniu podium

Podobnie jak w październiku 2020 roku w Kraśniku, Nikolas Pawlik (46 kg) i Iwan Kucherenko (63 kg) zwyciężyli dzisiaj w podłódzkiej Spale w Mistrzostwach Polski Kadetów – Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

W środowych walkach finałowych Nikolas Pawlik wygrał przed czasem z Michałem Michalikiem (AB 2), a Iwan Kucherenko pokonał Aleksa Urbańskiego 5:0.

Z grona zeszłorocznych srebrnych medalistów MP Kadetów po tytuły sięgnęli: 66 kg Dominik Przywara (poprzednio 63 kg) i 70 kg Tobiasz Zarzeczny. W decydujących pojedynkach Dominik Przywara wygrał z Mateuszem Ratkiewiczem 5:0, zaś Tobiasz Zarzeczny pokonał Jakuba Modzelewskiego 5:0.

Dwie walki zakończyły się wynikami 3:2 - w kategorii 60 kg Wadim Konszewicz zwyciężył Natana Kierzka, a w wadze 75 kg Jakub Stępniak pokonał Olafa Szczęśniaka. Z kolei w finale kat. 48 kg Kacper Słomka wygrał z Kacprem Adamczakiem 3:0.

Mistrzami kraju kadetów zostali również - 50 kg Aleks Snacki, 52 kg Maciej Marchel, 54 kg Daniel Jesiotr, 57 kg Mike Drużga, 80 kg Dawid Kruczkowski i +80 kg Olaf Pera.

W poprzednim sezonie m.in. Maciej Marchel (brązowy medalista Mistrzostw Europy Młodzików w 2019 roku), Wadim Konszewicz, Natan Kierzek i Mateusz Ratkiewicz triumfowali w Mistrzostwach Polski Młodzików w Sokółce.

Wczoraj zakończył się turniej dziewcząt w ramach XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych Łódzkie 2021.