Młodzieżowe MP: Oliwia Toborek złotą medalistką turnieju w Wałczu

Oliwia Toborek pokonała Aleksandrę Smuklerz-Ziomek 4:1 w finale kategorii +81kg Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które odbywają się w Wałczu. Triumfatorka czwartkowej walki jest jedną z brązowych medalistek tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Świata (MŚJ U19) w Kielcach, które obecnie rywalizują o medale w krajowym czempionacie.

O złoto w wadze 75 kg walczyć będę utytułowane zawodniczki na międzynarodowych ringach Agata Kaczmarska i Daria Parada. W dzisiejszych półfinałach Agata Kaczmarska wygrała bardzo wysoko z Laurą Kowalską 5:0 (m.in. 30:24 i 30:25), a Daria Parada walkowerem z Zuzanną Leśną.

Inna z brązowych medalistek z krakowskich MMŚ Wiktoria Tereszczak (obecnie 69 kg) zwyciężyła w starciu z Kamilą Kapuścińską 4:1 i jest w gronie czterech najlepszych zawodniczek turnieju w Wałczu.

W czwartek medalistki zostały wyłonione w kat. 60 kg, m.in. Wanessa Orczyk triumfowała w pojedynku z Anastazją Janeczek przez RSC w 3 rundzie, zaś Aleksandra Szczodrak pokonała w 1 rundzie (RSC-I, kontuzja) Natalię Wojdak.

W zawodach mężczyzn do strefy medalowej wagi 63 kg awansowali m.in. Beniamin Zarzeczny i Daniel Dołowy. Obaj wygrywali po 4:1, odpowiednio z Bartłomiejem Przybyłą i Kacprem Machnikiem, i teraz zmierzą się w 1/2 finału. W drugiej parze rywalizować będą Jakub Szydełko i Arkadiusz Zakharyan.

W kat. 75 kg na podium znajdą się Dawid Olerich, Mateusz Kalecki, Antoni Sprengel i Wojciech Guźniczak.

W wieczornej serii, m.in. w ćwierćfinałach wagi 91 kg Mateusz Bereźnicki wygrał z Wojciechem Czarkowskim 5:0, a Adam Kleban z Maciejem Lewickim 4:1.

W kategorii +91 kg również walczono dziś o medale, m.in. Oskar Kopera pokonał Michała Szota 5:0 i Jakub Domurad wygrał w 2 rundzie (RSC) z Jakubem Poroszewskim.