Młodzieżowe MP: Maria Jackowska i Marta Grzeszkiewicz mają po dwie wygrane

Maria Jackowska i Marta Grzeszkiewicz (obie kat. 60 kg) odniosły już po dwa zwycięstwa i awansowały do ćwierćfinałów X Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet o Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Wałczu.

W dotychczasowych walkach Maria Jackowska pokonała przez RSC w 1 rundzie Weronikę Bartczak i Natalię Kaszycę 5;0, zaś Marta Grzeszkiewicz wygrała z Zuzanną Zych 5:0 i Wiktorią Hass 4:1.

W pojedynku o medal zmierzą się teraz Maria Jackowska i Marta Grzeszkiewicz.

W wadze 60 kg startuje również m.in. Wanessa Orczyk, która w swoim pierwszym pojedynku w 1/8 finału pokonała Natalię Karkowską 5:0.

W kategorii 51 kg MMP dwa zwycięstwa na koncie ma już Wiktoria Rogalińska, najlepsza seniorka niedawnych Międzynarodowych Mistrzostw Śląska w Gliwicach. Wygrała z Natalią Stolarek (RSC 2) i Natalią Waliczek 5:0 i jest już w półfinale. Jej kolejną rywalką będzie Marta Kochańska.

W wadze 75 kg do strefy medalowej awansowały m.in. faworytki Agata Kaczmarska i Daria Parada. Do ich walki może dojść w finale zawodów.

Wśród mężczyzn w dwóch pojedynkach triumfowali już były Mistrz Polski Seniorów Mikołaj Tobera oraz Robert Brazdys (69 kg). Do ich bezpośredniego starcia dojdzie w ćwierćfinale, a trzecie turniejowe zwycięstwo jednego z nich będzie oznaczało medal.

W najlepszej ósemce w wadze 69 kg są także m.in. Oskar Zamojski i Daniel Piotrowski.

Organizatorami Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn są Urząd Miejski w Wałczu, Powiat Wałecki, Klub Korona Wałcz, współorganizatorem Polski Związek Bokserski.