Grand Prix w Ústí nad Łabą: Polki z 2 złotymi medalami! Wygrane Drabik i Koszewskiej

Świetny występ Polek na niecały miesiąc przed kwalifikacjami olimpijskimi. W czeskim Ústí nad Łabą nasze bardzo doświadczone i utytułowane pięściarki Sandra Drabik (51 kg) i Karolina Koszewska (69 kg) wygrały w silnej stawce 51. edycję turnieju „Grand Prix”. Srebro zdobyła Aneta Rygielska (60 kg), a brąz Elżbieta Wójcik (75 kg).

W pojedynkach o złote medale wielokrotna medalistka Mistrzostw Europy i Igrzysk Europejskich Sandra Drabik wygrała z Altantsetseg Lutsaikhan z Mongolii, zaś Mistrzyni Igrzysk Europejskich 2019 Karolina Koszewska pokonała Włoszkę Angelę Carini, Wicemistrzynię Świata i Europy sprzed 2 lat. Wielkie gratulacje dla polskich zawodniczek oraz trenerów reprezentacji i klubowych.

Trzecią naszą bokserką w dzisiejszych finałach była Wicemistrzyni Europy 2019 i brązowa medalistka IE 2015 Aneta Rygielska. Niestety przegrała na punkty z Włoszką Rebeccą Nicoli. Natomiast po brąz w kat. średniej sięgnęła Elżbieta Wójcik.

W czeskim Ústí nad Łabą startowały również Wiktoria Rogalińska (51 kg), Sandra Kruk (57 kg), Agata Kaczmarska (75 kg).

A już za kilka dni reprezentantki Biało-Czerwonych rozpoczynają zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem (11-19 maja). Rozpoczyna się odliczanie do europejskiego turnieju kwalifikacyjnego w Paryżu. Tam nasze pięściarki powalczą o awans na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.