Istanbul Bosphorus: Sandra Kruk w strefie medalowej

Kolejny sukces międzynarodowy w karierze doświadczonej Sandry Kruk (57 kg). Dziś nasza reprezentantka wygrała na punkty z Hinduską Sonią Lather w ćwierćfinale turnieju Istanbul Bosphorus. Polka ma już zapewniony medal.

31-letnia Sandra Kruk jest Wicemistrzynią Świata z 2012 roku, a w czwartkowej walce boksowała z Wicemistrzynią Świata z 2016 roku 29-letnią Sonią Lather. W tamtym turnieju w Kazachstanie Hinduska w ćwierćfinale wyeliminowała Anetę Rygielską. Dzisiaj lepsza była Sandra Kruk, brązowa medalistka Mistrzostw Europy z 2019 roku.
 
Po zwycięstwie z 2-krotną Wicemistrzynią Azji Sandra Kruk jest już w półfinale, a jutro zmierzy się z Rumunką Claudią Nechita.
 
W ćwierćfinałach porażki poniosły inne Polki, co dało im miejsca 5-8 w trudnym tureckim sprawdzianie.
 
W czwartkowych pojedynkach Sandra Drabik (51 kg) przegrała z aktualną Wicemistrzynią Świata Turczynką Busenaz Cakiroglu, Wiktoria Rogalińska (51 kg) z Angeliną Lukas z Kazachstanu, Natalia Marczykowska (69 kg) z Ukrainką Yulią Stoiko i Agata Kaczmarska (75 kg) z byłą Mistrzynią Świata z niższej wagi Valentiną Khalzovą z Kazachstanu.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.