szlachcic_kinga.jpg

MTB „Balkan” w Botewgradzie: znakomity występ Kingi Szlachcic

Po bardzo dobrej walce Kinga Szlachcic (60kg) wygrała z utytułowaną Turczynką Semą Caliskan 3:2 w półfinale Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego w bułgarskim Botewgradzie. Do finału dziś awansowała także Elżbieta Wójcik (75kg).
 
Kinga Szlachcic pokonała brązową medalistkę ubiegłorocznych Mistrzostw Świata oraz 2-krotną Wicemistrzynię Europy - z 2016 i 2018 roku. W finale spotka się z Rosjanką Anastasiją Bielakovą, brązową medalistką Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.
 
- To bardzo wartościowy turniej i cieszę się z tego zwycięstwa. Wydaje mi się, że byłam szybszą zawodniczką i dodatkowo, w moim odczuciu, precyzja również była po mojej stronie. W walkach na tym poziomie niekiedy decydują niuanse, a ja to dzisiaj z powodzeniem wykorzystałam – mówiła Kinga Szlachcic.
 
W poniedziałek świetnie spisała się również Elżbieta Wójcik, która pokonała Rosjankę Oksanę Trofimovą 3:2. O złoty medal będzie walczyła z bardzo doświadczoną Turczynką Sennur Demir, wielokrotną medalistką MŚ i ME, która dzisiaj wyeliminowała Agatę Kaczmarską.
 
W innych pojedynkach półfinałowych z udziałem naszych bokserem nie brakowało kontrowersyjnych werdyktów. Sandra Drabik (51kg) przegrała 1:4 z Bułgarką Gabrielą Dimitrovą (obie zdobyły brąz podczas ostatnich Igrzysk Europy w Mińsku), Natalia Rok uległa 1:4 doświadczonej Rosjance Elenie Savelyevej, Mistrzyni Świata z 2010 roku, Wicemistrzyni Świata z 2015 roku, Mistrzyni Europy z 2011 i 2016 roku, Sandra Kruk przegrała 1:4 z Bułgarką Stanimirą Petrovą, Mistrzynią Świata 2014, Mistrzynią Europy 2016 i 2018 oraz triumfatorką Igrzysk Europy w Mińsku, zaś Aneta Rygielska w ocenie sędziów została pokonana przez Rosjankę Aleksandrę Ordinę, Mistrzynię Europy z 2016 roku.
 
- Bardzo mnie skrzywdzili sędziowie. Bardzo dobrze czułam się w tej walce, ponadto trenerzy, koleżanki z kadry, jak i publiczność wskazywali mi, że wygrywam i tak przecież było. Dla mnie jestem zwyciężczynią tego pojedynku. Wynik powinien być jednogłośnie na moją korzyść – powiedziała Aneta Rygielska.
 
Jutro w Botewgradzie walki finałowe stoczą juniorki Wiktoria Rogalińska (51kg), Karolina Ampulska (54kg), Wanessa Orczyk (60kg) oraz Daria Parada i Julia Różańska (75kg).

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.