Gruzja.jpg

Mistrzostwa Europy Młodzików: Dominik Jędrej awansował do ćwierćfinału

Występujący w kategorii 43kg Dominik Jędrej (LKS Niedźwiedź Kętrzyn) pokonał jednogłośnie na punkty Słowaka Matusa Janiczka i awansował do ćwierćfinału Mistrzostw Europy Młodzików (Schoolboys), które odbywają się w Tbilisi. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Azer Mahammadali Gasimzada.
 
Reprezentant Polsk wygrał dwie pierwsze rundy, przegrał trzecią i ostatecznie zwyciężył 5:0 (29-28, 29-26, 29-28, 29-27, 29-28).
 
Wcześniej, bowiem już z losowania, w ćwierćfinale znalazł się walczący w wadze 40kg Maciej Marchel (niestowarzyszony – Podlaskie). W pojedynku o medal spotka się z Turkiem Refikiem Kartalem.
 
Niestety odpadli nasi pozostali młodzi pięściarze – w kategorii wagowej 38,5kg Nikolas Pawlik (LKS Myszków) przegrał z Turkiem Ahmetem Pekelem, Ivana Kucharenko (54kg, Adrenalina Wrocław) ze Szkotem Alanem Perrie, a Jakub Ochnicki (72kg, Fight Club Toruń) z innym tureckim bokserem Ismailem Azizovem.
 
Pierwsze Mistrzostwa Europy Młodzików odbyły się w 2003 roku w Rzymie. Dwa lata później pierwszy medal dla Polski zdobył Adam Kośmider – srebro w kat. 59 kg w rosyjskim mieście Tver. W 2011 roku złoty krążek wywalczył Eryk Giermak (62kg). Turniej rozegrano w mieście Grozny (Rosja). Pięć lat później brąz zdobył Jakub Dordzik (52kg) w Zagrzebiu.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.