Mistrzowie Polski Durkacz i Soczyński trenują na Kaukazie

W położonej na wysokości 2133 m.n.p.m. rosyjskiej miejscowości Terskol, w pobliżu najwyższego szczytu Kaukazu (Elbrus, 5642 m), do sezonu przygotowuje się 8 naszych bokserów, w tym Mistrzowie Polski Damian Durkacz 64kg i Michał Soczyński 91kg. 
 
Oprócz nich z trenerem Markiem Chrobakiem przez w sumie 3 tygodnie pracować będą w regionie przy granicy z Gruzją – półfinaliści MPS 2018 Dominik Palak (60kg), Filip Wąchała (69kg) i Rafał Perczyński (75kg), Młodzieżowy Mistrz Polski Łukasz Zyguła (69kg), brązowy medalista MMP Witalij Burlak (81kg) i zwycięzca niedawnego Pucharu Polski Piotr Szczukowski (81kg). 
 
- Jeśli chodzi o aklimatyzację, przebiegła sprawnie, czuję się dobrze. Pracujemy nad techniką, planowane są również wyjścia w góry – mówi Damian Durkacz (Concordia Knurów), który w poprzednim roku w finale MP Seniorów oraz Młodzieżowych MP pokonał 2-krotnie Karola Kowala. 
 
- Mamy zaplanowane również wspólne treningi z rosyjskimi bokserami. Pierwszym celem są marcowe Mistrzostwa Europy U-22, ale głównym zadaniem jest zdobycie awansu na Igrzyska w Tokio – powiedział Michał Soczyński (PACO Lublin), który w poprzednim roku także zdobył dwa złote medale. W finale turnieju seniorów wygrał z Tomaszem Niedźwieckim, a w kategorii młodzieżowców pokonał Aleksandra Celejewskiego. 
 
Ośmiu zawodników, głównie z SAKO Gdańsk, pozostanie w Terskol w górach Kaukazu do 9 lutego. Później planowany jest start m.in. w 70 edycji turnieju „Strandja” w bułgarskiej Sofii. Zawody potrwają od 14 do 19 lutego. Wcześniej, w dniach 6-9 lutego, polskie zawodniczki i polscy zawodniczki wystąpią w węgierskim Debreczynie w 63 edycji „Bocskai Istan Memorial). 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.